iPhone 15 Pro Serisinde Büyük Değişime Hazır Olun

Yeni bir rapora göre iPhone 15 Pro serisinde daha ince ekran çerçeveleri ve kavisli kenarlara yer verilecek.

iPhone 15 serisinin çıkmasına neredeyse dokuz aylık bir süre var, ancak seri şimdiden mobil dünyasında gündemin ilk sıralarında. Hatta iPhone 14 serisinin çıkışıyla birlikte iPhone 15 ailesinde bizleri nelerin beklediğine dair söylentiler başladı. Son gelişmelere göz atalım. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre iPhone 15 Pro serisinde ciddi değişimler olacak. Telefonlar özellikle Apple Watch series 7’deki gibi estetiği artıran daha ince ekran çerçevelerine ve kavisli kenarlara sahip olacak. İddiaya göre söz konusu tasarımsal değişimler sadece Pro ve Pro Max (ya da Ultra) modellerinde sergilenecek.

ShrimpApplePro adlı kaynak, kavisli çerçevelere sahip iPhone 15 serisi hakkında bu iddiayı ilk kez ortaya atmıyor. Tasarımda ön taraf kare, arka kısım ise yuvarlak bir yapıda olan iPhone 5C’ye ya da yuvarlak kabuk tasarımına sahip güncel MacBook Pro tasarım diline benzeyecek. 

Aynı kaynak ayrıca Apple’ın iPhone 14 serisinde ekran boyutlarını değiştirmeyeceğini aktarıyor. iPhone 15 ve Pro’da 6.1 inç büyüklüğünde, iPhone 15 Plus ve Pro Max’te ise 6.7 inç büyüklüğünde ekranlar yer bulacak. Pro modellerde 120Hz tarama hızına sahip ekranlar göreceğiz. Apple’ın bu seride de standart modelleri 60Hz gibi çağ dışı bir ekran tarama hızında bırakacağı konuşuluyor. Standart modellerdeki en önemli değişim ise çentiğin kaldırılıp yerine dinamik adanın getirilmesi olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu