Whatsapp İle Fotoğrafları Orijinal Kalitede Göndermek Mümkün Olacak

Whatsapp İle fotoğrafları gerçek kalitesinde göndermenin yolu açılıyor. Yeni özellik WhatsApp’ın beta sürümünde keşfedildi.

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android işletim sistemi için 2.23.2.11 numaralı yeni bir sürümünü yayınladı. Yeni sürüm şu ana kadar yalnızca Google Play Beta Programı üzerinde test edilebilir durumda. WABetaInfo kaynağı tarafından duyurulan yeni sürümde dikkat çeken bir yenilik karşımıza çıkıyor. Sitenin aktardığına göre WhatsApp ekibi şimdi de uygulama üzerinden orijinal kalitede fotoğraf göndermeyi mümkün kılmaya hazırlanıyor. Başka bir ifadeyle WhatsApp ile fotoğrafları orijinal haliyle gönderebileceğiz.

WhatsApp Ayarları içerisinde yer alan seçeneklerde göndereceğiniz fotoğraflar için “otomatik”, “en iyi kalite” ve “veri tasarrufu” arasında bir kalite seçimi yapabiliyorsunuz. Fakat  en iyi kalite seçeneği bile, kullanıcıların fotoğrafları orijinal kalitede göndermelerine izin vermiyor, zira bu seçenekte az da olsa sıkıştırma yapılmakta.

En son Android WhatsApp beta güncellemesinde (2.23.2.11), WhatsApp’ın nihayet kullanıcıların fotoğrafları orijinal kalitelerinde göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı keşfedildi. Ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp çizim aracı başlığına yeni bir ayar simgesi entegre etmeyi planlıyor. Bu özellik sayesinde, gelecekte fotoğrafları orijinal kalitelerinde göndermek için bir seçenek belirlemek mümkün olacak. 

Fotoğrafları orijinal kaliteleriyle gönderme özelliği geliştirme aşamasında ve gelecekteki bir güncelleme ile ilk etapta beta kullanıcılarına aktarılacak. Yeni özellik çok geçmeden bu defa tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacak.

Öte yandan WhatsApp kullanıcıların sesli mesajları durumdan paylaşabilecekleri yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uygulamanın mevcut sürümünde video, fotoğraf ya da metinler durumdan paylaşılabilmekte.

Başa dön tuşu