Galaxy Watch 4 ve Watch 5 Modelleri İçin yeni Özellikler Duyuruldu

Samsung yeni bir güncelleme ile Galaxy Watch 4 ve Watch 5 akıllı saatlerin akıllı ev ürünleri üzerindeki kontrolünü sağlıyor.

Samsung, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 akıllı saat serilerinde işlevselliği daha da geliştirme planlarını açıkladı. Yakında Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro, Nest ve Ring kapı zilleri de dahil olmak üzere Samsung SmartThings ekosistemi aracılığıyla cihazları izleyip kontrol edebilecek.

Samsung, SmartThings uygulaması aracılığıyla yeni akıllı ev kontrolleri getirecek yeni bir güncelleme duyurdu. Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch5 serilerinde kullanıcılar doğrudan akıllı saatleri üzerinden (telefona ya da diğer cihaza bakmaya gerek kalmadan) kameralar, kapı zilleri, ışıklar, panjurlar ve termostatlar gibi bağlı cihazları kontrol edebilecekler. Yeni özellik ile kontroller, Google Home ekosistemine benzer şekilde evden uzaktayken de sağlanabilecek.

Samsung’a göre, One UI Watch çalıştıran Galaxy Watch akıllı saatler, Nest ve Ring kameralarını canlı yayınlayabilecek ve halka kameralar, akıllı saatinizden doğrudan iki yönlü konuşmayı da destekleyecek. 

Güncelleme ayrıca akıllı saatlerin en azından Bluetooth’u destekleyen Samsung akıllı TV’leri kontrol etmesine olanak tanıyacak (Bunun çalışması için Bluetooth aralığında olmanız gerekir). SmartThings kontrollerine erişmek oldukça kolay olacak; saat yüzünde sağa kaydırma işlemi yeterli.

Samsung, bu özelliklerin ne zaman geleceğini doğrulamamış olsa da, tüm bu yenilikler v1.1.08 ürün yazılımı sürümüne dahil edilecek.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu