Galaxy M42 5G, Ocak 2023 Güncellemesi Yayınlandı

Güney Koreli dev firma Samsung, orta sınıf akıllı telefonlarından Galaxy M42 5G cihazı için Ocak 2023 güvenlik güncellemesi almaya başladı.

Güney Koreli dev firma Samsung oldukça yoğun bir programı bulunsa da yazılım güncellemeleri bakımından hızını kesmeden devam ediyor. En büyük teknoloji fuarlarından birisi olan CES 2023’ü atlatan dev firma önümüzdeki günlerde Galaxy S23 serisini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Bu esnada da orta sınıf telefonlarından olan Galaxy M42 5G modeli de güncelleme serüvenine katılarak Ocak ayı güvenlik güncellemesini almaya başlıyor.

Galaxy M42 5G için en son yazılım güncellemesi A526BXXU1DWA6 sürümü ile birlikte geliyor. Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 52 güvenlik açığını gideren Ocak 2023 güncelleme sayesinde kapattılar. Bu düzeltmelerin 32’si Google tarafından kapatılan ve tüm uygun Android cihazlar için yayınlanan güncelleme. Diğer 20 düzeltme ise Samsung’tan ve kendi akıllı telefon ve tabletleriyle sınırlı. Yani güncelleme genel hatları ile hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor.

Samsung Galaxy M42

Eğer Galaxy M42 5G kullanıcısı iseniz Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Ocak 2023 güvenlik güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: One UI 5.1 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

Samsung 2021 yılının ilk çeyreğinde Galaxy M42 5G modelini Android 11 işletim sistemi tabanlı One UI 3.1 arayüzü ile birlikte piyasaya sürmüştü. Geçtiğimiz Kasım ayında ise büyük güncellemelerden birisi olan Android 13 ve One UI 5 güncellemesini almaya başlamıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu