Galaxy A02, Ocak 2023 Güncellemesi Yayınlandı

Güney Koreli dev firma Samsung, bütçe dostu akıllı telefonlarından Galaxy A02 cihazı için Ocak 2023 güvenlik güncellemesi almaya başladı.

Güney Koreli dev firma Samsung oldukça yoğun bir programı bulunsa da yazılım güncellemeleri bakımından hızını kesmeden devam ediyor. En büyük teknoloji fuarlarından birisi olan CES 2023’ü atlatan dev firma önümüzdeki günlerde Galaxy S23 serisini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Bu esnada da bütçe dostu telefonlarından olan Galaxy A02 modeli de güncelleme serüvenine katılarak Ocak ayı güvenlik güncellemesini almaya başlıyor.

Galaxy A02 için en son yazılım güncellemesi A022FXXS3BWA1 sürümü ile birlikte geliyor. Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 52 güvenlik açığını gideren Ocak 2023 güncelleme sayesinde kapattılar. Bu düzeltmelerin 32’si Google tarafından kapatılan ve tüm uygun Android cihazlar için yayınlanan güncelleme. Diğer 20 düzeltme ise Samsung’tan ve kendi akıllı telefon ve tabletleriyle sınırlı. Yani güncelleme genel hatları ile hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor.

Samsung Galaxy A02

Eğer Galaxy A02 kullanıcısı iseniz Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Ocak 2023 güvenlik güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: One UI 5.1 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

Samsung 2021 yılının ilk ayında Galaxy A02 modelini Android 10 işletim sistemi tabanlı One UI 2.5 arayüzü ile birlikte piyasaya sürmüştü. 2021’in Kasım ayında ise kendisi için büyük güncellemelerden birisi olan Android 11 ve One UI 3.0 güncellemesini almaya başlamıştı. O günden itibaren başka büyük bir güncelleme almadı sadece belirli aralıklar güvenlik yaması güncellemeleri aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu