Redmi Note Serisine Seviye Atlacak Gelişme!

Yeni bir rapora göre bir sonraki Redmi Note serisinde OLED ekran ve ekran altı parmak izi tarayıcısı yer alacak.

Redmi Note 12 serisi akıllı telefonlar bir süreden beridir dünyanın en büyük iki pazarı Çin ve Hindistan’da satışta. Note 12 serisi henüz dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulmazken, Çin’de bir sonraki Note serisi hakkında konuşulmaya başlandı. Güvenilir bir kaynak yaklaşmakta olan Note serisi modeller hakkında bazı önemli ayrıntılar verdi.

Xiaomi, Mayıs 2022’de Çin’de Redmi Note 11T Pro ve Note 11T Pro+ akıllı telefonları duyurdu. Orta segmentin bu güçlü telefonlarında özel bir LCD ekran yer aldı. Hatta Note 11T serisi için özel oluşturulan LCD panel DisplayMate A+ sertifikası aldı. Şirket o dönem Note 11T serisinin şimdiye kadarki en iyi LCD ekrana sahip olduğunu iddia etti.

Redmi Note Serisi Daha İddialı Olacak

Daha sonra Note 12 serisinde bir kez daha OLED ekrana geçiş yapıldı. Fakat Redmi, maliyetleri düşük tutmak adına parmak izi tarayıcısını yana monte etmeyi sürdürdü. Bir sonraki Note serisiyle birlikte bu durum değişebilir. Yeni bir rapora göre Redmi orta segment telefon ailesinde parmak izi tarayıcısını ekran altına taşımaya hazırlanıyor.

Redmi Note 12 Pro+

Gelişmeler bunlarla sınırlı değil. Bir sonraki Note serisinde ayrıca Snapdragon 7 serisi yeni nesil işlemciler yer alacak. Yakın zamanlı bir sızıntıda Note 12 Turbo modelinden söz edildi. İddiaya göre OLED ekran ile donatılacak telefona Snapdragon 7 Gen 2 işlemci birimi güç verecek.

Başa dön tuşu