Huawei Mate 50 Pro Bir Kez Daha DxOMark’ın Konuğu Oldu

Huawei Mate 50 Pro bu defa ekran incelemesi için DxOMark sitesinin konuğu oldu. Bakalım telefonun ekranı kamerası kadar yüksek bir derece alabiliyor mu?

Huawei Mate 50 Pro, bir buçuk ay boyunca ana kamera üzerinde yapılan testler sonuncunda DxOMark’a göre dünyanın en iyi kameraya sahip telefonlar sıralamasında zirvede yer aldı. Hatta Mate 50 Pro benzer bir başarıyı ön kamerada da sunuyor.

Huawei Mate 50 Pro Ekran Testinde

DxOMark sitesi bu defa Mate 50 Pro’nun ekranını masaya yatırıyor. Mate 50 Pro’da 6,74 inç büyüklüğünde 2616 x 1212 Piksel çözünürlüğünde OLED ekran yer alıyor. Bu ekran 1,07 milyar renk, P3 geniş renk gamı, 120 Hz yenileme hızı, 1440 Hz yüksek frekanslı PWM karartma, 300 Hz dokunmatik örnekleme hızı desteği sunuyor.

DxOMark’ın yaptığı testler neticesinde telefonun ekranı 141 puan almayı başardı. Bu sonuç Mate 50 Pro’yu hem kendi kategorisinde hem de genel değerlendirmede 6. sıraya taşıyor.

Gelelim sitenin ekran için yaptığı değerlendirmeye. Mate 50 Pro’nun ekranı tüm aydınlatma koşullarında mükemmel renksel geri bildirim sağlıyor. Titreşimsiz ekran ve düşük ışık koşullarında iyi resim oluşturma, ekran hanesine olumlu yazılan diğer gelişmeler.

Fakat ekranın bazı zayıflıkları da mevcut. Parlak güneşli bir günde ekrandan verileri rahat okumak için maksimum parlaklık yeterli değil. HDR ile içerik oynatılırken koyu renklerdeki ayrıntılar kaybolur ve  çerçeve düşmeleri de var.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu