Samsung Galaxy S23 Serisinde Fiyat Karmaşası Netleşti

Samsung Galaxy S23 serisinde fiyat artışı olacağına dair bilgiler gelmekte. Son bir gelişme fiyat artışı olmayacağını gösterdi.

Samsung Galaxy S23 serisinde neredeyse tüm detaylar kesinleşti. Daha düne kadar fiyat tarafında devam eden karmaşa da bugün itibariyle son bulmuş görünüyor. Son raporlarda Samsung’un Galaxy S23 serisinde artan maliyetler nedeniyle fiyatları 100 $ yukarı çıkaracağı bildirildi. Bugün Amerika’lı bir operatörün sızan fiyat bilgisi bu artışın olmayacağını, S23 serisinin geçen yıl ki Galaxy S22 serisiyle benzer fiyatlardan satışa sunulacağını onayladı.

Samsung Galaxy S23 Serisinde Fiyatlar Değişmeyecek

Galaxy S23 799 $, Galaxy S23+  999 $Galaxy S23 Ultra ise 1.199 $ fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Hatta Samsung ön siparişlerde telefonlar için 100 $’lık indirim fırsatı sunuyor. Yine bazı ülkelerde ön sipariş sürecinde telefonlara akıllı saat ve kablosuz kulaklıkların eşlik edeceği görüldü.

Galaxy S23 serisi

Galaxy S23 Ultra için burada ayrı bir paragraf açabiliriz. Telefon geçen yılın 128GB başlangıç modeline sahip olan S22 Ultra’nın aksine 256GB başlangıç versiyonuyla satışta olacak. Yani S23 Ultra’da bu yıl 128GB’lık model olmayacak. Buna rağmen fiyatın aynı tutulması kullanıcı lehine önemli bir gelişme.

Galaxy S23 serisi 1 Şubat tarihi itibariyle resmiyet kazanacak. Telefonlar birçok ülkede aynı gün ön sipariş almaya başlayacak. Amiral gemisi telefonların resmi olarak satışa sunulmasına 17 Şubat tarihinde başlanacak.

Galaxy S22 Ultra‘nın mevcut resmi fiyatı göz önüne alındığında Galaxy S23 Ultra’nın Türkiye başlangıç fiyatının 40.000 TL‘yi bulacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu