Samsung Galaxy A24 4G, Geekbench’te Görüldü

Güney Koreli dev şirket Samsung A serisinin 4G bağlantılı yeni Galaxy A24 telefonu Geekbench sitesinde görüntülendi.

Güney Koreli dev şirket Samsung bu haftanın başlarında Hindistam pazarında Galaxy A14 5G ve Galaxy A23 5G akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Şimdi ise yeni Galaxy A24 4G akıllı telefonu Geekbench platformunda kendisini gösterdi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy A24 4G Geekbench

Telefon Geekbench’in sitesinde SM-A245F model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman Samsung Galaxy A24 4G’nin MediaTek Helio G99 işlemcisi ile güçlendirilileceği gözüküyor. 2.00 GHz hızında çalışan altı çekirdek ve 2.20 GHz hızında çalışan iki çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 4 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 561, çok çekirdekli test sonucundan ise 1943 puan aldı.

Listeye baktığımız zaman Galaxy A24 4G hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak şimdiye kadar cihaz hakkında çıkan bilgilere bakmak gerekirse 90Hz ekran yenileme hızına sahip 6,24 inç FHD+ sAMOLED ekran ile gelecek. Önceki sızıntılarda dört yılını tamamlayan Exynos 7904 işlemcisi ile güçlendirileceği söyleniyordu ancak bu durum Geekbench platformundan sonra biraz çelişmeye başladı. Samsung hakkında çıkan bazı söylentilerde A serisi modellerinde derinlik kamerasından vazgeçeceği söyleniyordu. Bu durumda bu modelde 50MP ana kamera, 5MP ultra geniş açı ve 2MP makro lenslerin bulunacağı öne sürülüyor. Ayrıca ön tarafında da 13MP’lik selfie kamerası bulunacak.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S23 Serisi Özel Bir Snapdragon 8 Gen 2’ye Sahip Olacak

Son olarak sızan bilgilere bakmak gerekirse 25W’a kadar kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh bataryaya sahip olacak. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Samsung tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu