Moto G53 ve G73’ün Depolama ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı

Küresel pazarda yerini alacak olan Moto G53 ve Moto G73 akıllı telefonlarının depolama ve renk seçenekleri sızdırıldı.

Motorola’nın küresel pazara iki yeni orta sınıf akıllı telefonu olan Moto G53 ve G73 modellerini piyasaya sürme hazırlıkları başladı. Her iki telefonda şimdiye kadar birçok sızıntı ve söylentilere konu oldu hatta en son sızıntı ile telefonların ayrıntılı özellikleri ve tasarımları ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni sızıntılar ile pazara sürülmesine az kalan telefonların Ram, dahili depolama ve renk seçenekleri sızıdırıldı.

Sızıntıları incelemek gerekirse Moto G53 5G telefonunun 4GB Ram ve 128 GB Dahili depolama seçeneğine sahip tek bir model olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca telefonun Mavi, Pembe ve Gümüş renk seçeneklerine sahip olacağı söyleniyor. Moto G73 modeli de yine diğer model gibi tek varyant olarak piyasaya sürülecek. 8GB Ram ve 256GB Dahili depolama seçeneği olacak modelin Gri, Beyaz ve Mavi renk seçeneklerine sahip olacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkan sızıntılarda Moto G53, 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6,5 inç IPS LCD ekrana sahip olması bekleniyor. Muhtemelen Snapdragon 480+ işlemcisi ile güçlendirilecek telefon 10W şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Son olarak kamera sızıntılarına da bakmak gerekirse 50MP ana kamera ve 2MP makro kameralı çift kameraya sahip olabilir. Ayrıca ön tarafta da 8MP selfie kamerası olabilir.

Moto G53 - G73

Bir diğer model Moto G73’ün sızıntılarına da bakmak gerekirse 120Hz ekran yenileme hızına sahip FHD+ çözünürlüklü 6,5 inç IPS LCD ekrana sahip olması bekleniyor. Diğer modelden farklı olarak Dimensity 930 işlemcisi ile güçlendirilmesi beklenen model 30W şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Son olarak kamera sızıntılarına da bakmak gerekirse 50MP ana kamera ve 8MP ultra geniş açı kameralı çift kameraya sahip olabilir. Ayrıca ön tarafta da 16MP selfie kamerası olabilir.

İlginizi Çekebilir: Moto G53 Yakında Küresel Pazarda Piyasaya Sürülebilir

İki cihazında ortak yönlerine bakmak gerekirse ek depolama yapılabilmesi için microSD kart yuvası, Dolby Atmos destekli çift sterio hoparlörlere, 3,5mm kulaklık girişine ve telefonun yanında bulunan parmak izi tarayıcısına sahip olacak. Son olarak Android’in son işletim sistemi olan Android 13 ile birlikte kutusundan çıkacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu