Netflix iPhone’da Daha Akıcı Hale Geldi, Yağ Gibi Akıyor

Netflix iPhone modelleri için yeni bir güncelleme dağıtmaya başlad. Yeni güncelleme uygulamayı inanılmaz akıcı hale getirdi.

Netflix Türkiye’nin gün içerisinde gerçekleştirdiği zam sonrası bu defa bir güncelleme gelişmesiyle karşınızdayız. Netflix iPhone modelleri için oldukça kapsamlı bir güncelleme hazırlıyor. Yeni güncelleme ile birlikte uygulamanın inanılmaz akıcı çalıştığı gözlerden kaçmıyor. Alt bölümdeki videoyu izlediğiniz uygulamanın iOS sürümünü ne derece kusursuz çalıştığına şahit olacaksınız. 

Netflix sınırlı olmasına rağmen güncellemeyi bazı iOS kullanıcıları için dağıtmaya başladı. Eski Netflix UI tasarımcısı Janum Trivedi, yayınladığı videonun yanı sıra uygulamaya dahil edilen son gelişmeleri aktardı. Bunlara göz atalım. 

  • Yeni reklam panosu düzeni, siz cihazınızı hareket ettirdikçe hafif bir aydınlatma efektiyle tepki verir
  • Sanattan anında oluşturulan güzel duvar kağıdı gradyanları
  • Tamamen kesintiye uğrayan/etkileşimli olan yeni bir kart geçişi
  • Yeni başlatma/profil animasyonları, dokunsal yeni özellikler ve daha fazlası

Bu arada, Netflix’in reklamlı yeni temel planı ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore ve Birleşik Krallık’taki müşteriler tarafından kullanılabilir durumda. Kullanıcıların benimsenme durumuna göre reklam içerikli yeni paket daha fazla ülkede kullanıma sunulacak. 

Netflix’in özellikle Türkiye’deki son zammı sonrası pek çok kişinin reklamlı pakete geçiş yapabileceğini düşünüyoruz. Reklamlı abonelik paketi henüz Türkiye’de kullanımda değil. Olduğu takdirde mevcut fiyatlar göz önüne alındığında reklamlı abonelik fiyatının 50 TL’nin altında olması bekleniyor.

Başa dön tuşu