iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki Sarı-Yeşil Ekran Hatası Kabul Edildi

Apple bir süredir iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde ortaya çıkan sarı-yeşil ekran sorununu kabul etti. Çözüm geliyor…

iOS 16.2 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcılarının canını sıkan bir ekran sorunu baş gösterdi. Ekran üzerinde yatay şekilde oluşan sarı ve yeşil şeritlere ilişkin sorun birçok kullanıcı tarafından dile getirilince Apple sorunu gündemine aldı ve ilgili açıklamayı yaptı. 

iPhone 14 Pro‌ ve Pro‌ Max Ekran Hatası Kabul Edildi

iPhone 14 Pro‌ serisinin ekranlarındaki sarı-yeşil çizgilerle ilgili sorunu kabul etti. Bu şeritler akıllı telefonunuzu açtığınızda veya kilidini açtığınızda görünüyor. Neyse ki korkulan olmadı. Apple sorunun bir donanım arızası olmadığı, tamamen yazılımsal olduğunu bildirdi.

Apple yazılım kaynaklı bu sorun için bir güncelleme hazırlandığını aktardı. Bu güncellemenin 16.2.1 “acil durum” yaması şeklinde yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor. Ekran düzeltmesi belki de iOS 16.3 güncellemesine dahil edilir. Fakat kullanıcıların bunun için biraz beklemesi gerekebilir. Zira güncelleme şu an beta testlerinden geçiyor ve en iyi ihtimalle şubat ya da mart ayında yayınlanacak. 

Ekran hatasının iOS 16.2 güncellemesinin sonrasında oluştuğunu bir kez daha hatırlatalım. iPhone 14 Pro serisi bir model kullanıyor ve henüz güncellemeyi yapmadıysanız bu saatten sonra yapmamanız daha iyi olacaktır. Güncellemeyi yaptınız ve benzer ekran sorunlarından siz de muzdaripsiniz, bu durumda düzeltme güncellemesini beklemekten başka çare görünmüyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu