iPhone 15 Pro ve 15 Ultra’da Büyük Değişime Hazır Olun

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra modelleri önemli gelişmeler gösterecek. 8GB RAM, titanyum kasa ve USB-C bağlantı noktası bunlardan bazıları.

iPhone 15 serisinin duyurulmasına daha 9 aydan uzun bir süre var. Ancak her yıl olduğu gibi yeni iPhone’lar uzun süre gündemde kalmaya devam edecek. Son olarak Haitong International Securities analist Jeff Pu’nun iPhone 15 Pro ve 15 Ultra modelleri hakkında yayınladığı raporu sizlere aktaracağız.  Kaynak raporunda iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra’nın bazı parametrelerinden söz ediyor.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra,Titanyum Kasa İle Geliyor

Rapora göre yeni nesil modeller ekran boyutları açısından değişmeyecek ve daha pahalı ve sağlam bir materyal olan titanyum kasaya sahip olacaklar. Ek olarak telefonların ikisinde 8GB RAM yer alacak. Serinin önceki Pro modellerinde 6GB RAM yer aldığını hatırlatalım. iPhone 15 serisinde Pro ve standart modeller arasındaki temel farklardan biri görünüşe bakılırsa RAM miktarı olacak.

iPhone 15 Ultra

Analist, gelecekteki iPhone’ların USB-C bağlantı noktasına sahip olacağına dair uzun süredir ortalıkta dolaşan iddiaları doğruluyor. Özellikle Avrupa Birliği’nin bu noktada kararlı bir tutumu var ve kıtada satılan tüm telefonlarda aynı bağlantı noktasının kullanılmasını istiyor.

Kaynak ayrıca bir sonraki iPhone’larda Snapdragon X70 modeme geçiş yapılacağını ve daha iyi kamera birimlerinin kullanılacağını aktarıyor. Apple ve Sony, birlikteliği bu yıl ilk kez resmi olarak doğrulandı. Üstelik ikilinin yeni bir görüntü sensörü üzerinde çalıştıkları da artık sır değil.

Analist Jeff Pu, bir sonraki nesil Apple Watch Ultra akıllı saatin daha büyük ekrana sahi olacağını aktarıyor. Mevcut durumda 1.92 inç büyüklüğünde bir ekran taşıyan saatin sonraki versiyonunda 2.1 inçlik mikro LED panel kullanılacak.

Başa dön tuşu