Dynamic Island iPhone 14 Pro Max’te Ekran Hatası Verdi

iPhone 14 Pro serisinde görünüm noktasındaki en büyük değişim olan Dynamic Island, ekran üzerinde bir şeride neden olmaya başladı.

Dynamic Island yıllar sonra iPhone modellerinde karşılaştığımız en önemli değişimlerden biri olarak gösterilmekte. iPhone 14 Pro serisini çentikten kurtaran dinamik ada, sadece ön kamera ya da FaceID sensörlerine ev sahipliği yapmıyor. Apple’ın açıklamasına göre , uyarıları ve çalan müzik, sayacınız, bir AirDrop bağlantısı ve Harita yol tarifleri gibi o an süren etkinliği ana ekrandaki Dynamic Island’da görüntülemek mümkün. Bu işlevsel ada üzerinde daha fazla ayrıntı görmek için içeriği basılı tutmak ya da sağa-sola kaydırmak yeterli. Pek çok kontrolün gerçekleştirildiği bu dinamik adanın olumsuz bir yano ortaya çıktı.

Dynamic Island, Ekran Yanığına Neden Oluyor

iPhone 14 Pro serisinde LTPO Super Retina XDR OLED ekran yer alıyor. Samsung üretimi olan özel ekranda dinamik ada kaynaklı ciddi bir sorun baş gösterdi. Kullanıcıların aktardıklarına göre yanmaya meyilli organik kristaller, dinamik adanın bulunduğu bölümde uzun bir şeride neden oluyor.

Bir iPhone 14 Pro Max kullanıcısı aktif olarak kullandığı telefonunda dinamik ada kaynaklı oluşan sorunu fotoğraflarda gösterdi. Kullanıcı bu hale gelen telefonu servise götürdüğünü ve ekranının garanti kapsamında değiştirilmesini talep etti. Ekran garanti kapsamında değiştirilecek. Öte yandan servis yetkilisi daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade etti.

Peki sizin kullandığınız iPhone 14 Pro serisi telefonda böyle bir hata oluştu mu? Eğer koyu renkli bir duvar kağıdı kullanıyorsanız daha açık bir renk tercih ederek ekranı kontrol edebilirsiniz.

Başa dön tuşu