Galaxy Z Fold 4, One UI 5.1’i Test Etmeye Başladı

Samsung Galaxy S23 serisinin One UI 5.1 güncellemelerini test etmesinin ardından Galaxy Z Fold 4 katlanabilir telefonu da teste katıldı.

Güney Koreli dev firma Samsung’un Galaxy S23 serisini 1 Şubat 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan sızıntılara göre Galaxy S23 serisi One UI 5.1 yeni arayüzünü de test etmeye başlamıştı. Seri kutudan Android 13 tabanlı One UI 5.1 ile piyasaya sürülecek. Şimdi ise yeni sızıntılara göre yeni One UI 5.1 arayüzünü Galaxy Z Fold 4 katlanabilir akıllı telefonu için de test edilmeye başlandı.

Bu söylentilerin sebebine gelecek olursak teknoloji devi Galaxy Z Fold 4 modeli için One UI 5.1 güncellemesini F936NKSU1CVLH sürümü ile test etmesi. Yeni güncelleme Samsung’un sunucularında keşfedildi. Samsung’un premium katlanabilir akıllı telefonu şu anda Android 13 tabanlı One UI 5.0 yazılımını kullanmaktadır. Muhtemelen Galaxy S23 serisinin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra da Galaxy S22 serisine ve Z Fold 4 akıllı telefonlarına da yeni güncelleme verilecek.

Galaxy Z Fold 4 OneUI 5.1 Güncelleme

Geçtiğimiz yıl Ağustos atında piyasaya sürülen katlanabilir telefon kutusundan Android 12L işletim sistemi ve One UI 4.1.1 yazılımı ile birlikte kutusundan çıkmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise büyük güncellemelerinden birisi olan Android 13 güncellemesini de almıştı. Hali hazırda One UI 5.0 yazılımını kullanan katlanabilir akıllı telefon muhtemelen S23 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından yeni güncellemeyi alacak.

İlginizi Çekebilir: One UI 5.0 Güncellemesi, Galaxy A ve M Serisine Kullanışlı Bir Özellik Getiriyor

Yeni One UI 5.1’in hangi özelliklere sahip olacağı belirsiz. Ancak geçtiğimiz aylarda teknoloji devinin Android 13 tabanlı One UI 5.1’in kilit ekranını kişileştirme seçeneklerini eklediğini duyurmuştu. Android 13 ile birlikte gelen yeni medya oynatıcı, yeni widget tasarımları, ekran yansıtma ve yeni bildirim çubuğu gibi değişikliklerin de yeni yazılımda olması bekleniyor. Teknoloji devinin ayrıca daha sorunsuz ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlamak için saf Android’de bulunan görünümlere ek olarak değişikliklerde bulunabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu