Galaxy A03 Android 13 Güncellemesi Başladı

Samsung giriş seviyesi akıllı telefonlarından Galaxy A03 cihazı için Kasım 2022 güvenlik güncellemesi, Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesi almaya başladı.

Güney Koreli dev firma Samsung giriş seviyesi akıllı telefonlarından olan Galaxy A03 modeli geçtiğimiz aylarda Android 12 güncellemesini almıştı. Şimdi ise bazı pazarlarda cihaza son büyük güncellemesi olan Android 13 ile birlikte One UI 5.0 güncellemesini yayınlamaya başladı. Samsung, 2023’e girmeden tüm uygun telefonlara Android 13 güncellemesini sözünü vermişti biraz sürede aksama olsa da sözünü şirket sözünü tutmaya devam ediyor.

Galaxy A03 için en son yazılım güncellemesi A035FXXU2CVL4 sürümü ile birlikte geliyor. Güncelleme Android 13’ü ve One UI 5.0 ile birlikte geliyor. Ayrıca bu yeniliklerin yanında Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 93 güvenlik açığını gideren Aralık 2022 güncellemesi yerine Kasım 2022 güvenlik güncellemesini içeriyor. Öncelik olarak Sırbistan pazarında bulunan cihazlara güncelleme gelmeye başlamışken ilerleyen günlerde tüm pazarlarda satılan cihazlarda yeni güncellemeyi almaya başlayacaklar.

Samsung Galaxy A03

Eğer Galaxy A03 kullanıcısı iseniz Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Android 13 güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Galaxy A04s Android 13 Güncellemesi Başladı

Samsung, 2021 yılının sonlarına doğru Android 11 ile birlikte Galaxy A03’ü piyasaya sürdü. Muhtemelen Android 13’ü ve Samsung’un son yazılımı OneUI 5.0 güncellemesi bu cihaz için son büyük güncelleme olmuş olabilir. Bundan sonra cihaz sadece belirli aralıklarla güvenlik güncellemesi alacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu