2022 Yılının En Popüler Emojileri

Emojipedia tarafından 463 milyondan fazla tweet analiz edilerek 2022 yılında en çok kullanılan emoji listesi oluşturuldu.

Çevrimiçi iletişim de yıllar içerisinde emoji kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumu mesajlaşma hizmeti sağlayan uygulamalarda destekleyerek sürekli olarak güncellenen emojileri hizmetlerine eklemektedirler. Ayrıca hizmetlere eklenebilmesi için Android ve iOS kısmında da güncellemeler alarak sisteme yeni emojiler eklenmekte. Bu emojilerden 2022 yılı içerisinde en popüler emojiler belirlendi. En popüler emojiler büyük platformlarda en çok kullanılan emojiler hesaplanarak oluşturulmuş. Emojipedia tarafından yapılan, Eylül 2021 tarihinden bu yana 463 milyondan fazla tweet analiz edilerek liste belirlendi.

Geçtiğimiz senenin kazananları arasında ❤️‍🔥, 😵‍💫, 🥲, 😮‍💨, 🤌 emojilerinden ilk beşini görebiliriz. Bu yılın kazananlarını inceleyelim;

2022 En Popüler Emoji

🥹 – Gözyaşlarını Tutan Yüz Emojisi

İki büyük gözünün altında gözyaşları olan sarı yüze sahip emoji üzüntü, öfke, utanç, hayranlık ve şükran gibi birçok duyguyu ifade etmek için kullanılabilir.

🫶 – Kalbi Oluşturan Eller

Kalp şekli oluşturan iki elden oluşuyor. Genellikle sevgiyi ve desteği ifade etmek için kullanılabilir.

🫠 – Eriyen Yüz

Su birikintisinde eriyen sarı güler yüze sahip emoji gözler ve ağız yüzün aşağı kaymasına rağmen yine de çarpık bir gülümsemeyi koruyor. Genellikle utanç durumunu ifade etmek için kullanılabilir.

🫣 – Gözlerini Dikmiş Yüz

Elleri gözlerinin üstünde ve kaşları kaldırılmış sarı yüze sahip emoji elin parmakları arasında geniş bir aralık bırakarak görmeye çalışmaktadır. Genellikle korkutucu, iğrenç veya utanç verici olduğu için uzağa bakmak istemenin ikiliklerini ifade etmek için kullanılabilir.

🫡 – Selamlayan Yüz

Sağ eli selamlayan sarı yüze sahip emoji genellikle saygıyı ifade etmek için kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin Favori Emojileri Açıklandı!

🤌 – Sıkıştırılmış Parmaklar

Parmakları dikey bir yönde bir arada tutan ve genellikle İtalyan el hareketi olarak adlandırılan bir emoji genellikle bravo, çok güzel, harika, lezzetli gibi durumları ifade etmek için kullanılabilir.

🫢 – Gözleri Açık ve Eli Ağzının Üzerinde Yüz

Eli ağzının üstünde sarı yüze sahip emoji genellikle şok veya sürpriz iletmek gibi durumları ifade etmek için kullanılabilir.

🫧 – Baloncuk Emojisi

Birkaç tane yüzen boluncuktan oluşmaktadır. Sabun köpüğü, köpük banyosu, köpük makinesi, çocukların sadeliği veya romantizm gibi durumları ifade etmek için kullanılabilir.

🫥 – Noktalı Çizgilerden Oluşan Yüz

Şeffaf ve kesikli çizgilere sahip emoji genellikle görünmez veya gizlilik gibi durumları ifade etmek için kullanılabilir. Ayrıca küçüklük, itaatkârlık, izolasyon ve depresyonu da temsil edebilir.

🫤 – Çapraz Ağızlı Yüz

Kapalı eğimli ağızlı sarı yüze sahip emoji genellikle şüpheciliği, karışıklığı veya hayal kırıklığını ifade etmek için kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu