Yeni Honor 80 Pro, Geekbench’te Görüldü

Honor’un yeni düz ekrana sahip akıllı telefonu olan Honor 80 Pro Geekbench sitesinde görüntülendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerden itibaren başlayan sızıntılar ile Honor yeni bir Honor 80 Pro akıllı telefonu üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar çıkan sızıntılara bakıldığında eski model ile yeni model arasında ki tek fark ekran gibi gözüküyor. Yeni 80 Pro akıllı telefonu Geekbench sitesinde görüntülendi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Honor 80 Pro Geekbench

Telefon Geekbench’in sitesinde ANB-AN00 model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “taro” anakartı olan Samsung tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin bir parçası olduğu görünüyor. 1.80 GHz hızında çalışan dört çekirdek, 2.50 GHz hızında çalışan üç çekirdek ve 3.00 GHz hızında çalışan bir çekirdekten oluşuyor. Android’in son sürümlerinden birisi olan Android 12 ile birlikte 12 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 1215, çok çekirdekli test sonucundan ise 3960 puan aldı.

Listeye baktığımız da yeni Honor 80 Pro hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak şimdiye kadar cihaz hakkında çıkan bilgilere bakmak gerekirse 120Hz ekran yenileme hızına sahip 2400×1800 piksel ekran çözünürlüğüne sahip 6,67 inç OLED düz bir ekran ile gelecek. Diğer modelden farkı da burada ortaya çıkıyor.

Telefonda üç kamera bulunuyor. Ana kamera f/1.8 diyafram açıklığına sahip 160 megapiksel sensör, ikincil kamera 8 megapiksel ve üçüncü kamerada 2 megapiksel sensör bulunacak. Ön tarafında ekranın üst orta kısmında bulunan delikte 32 megapiksellik ön kamera bulunacak.

İlginizi Çekebilir: Honor 80 GT ve Yeni 80 Pro, 66W Şarj Sertifikası Aldı

Son olarak sızan bilgilere bakmak gerekirse 66W’a kadar kablolu hızlı şarjı destekleyen 4800 mAh bataryaya sahip olacak. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Honor tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

Başa dön tuşu