OPPO Watch 3 Dünyaya Açılıyor, Ancak Bir Sürpriz Olabilir

OPPO’nun Çin’deki popüler akıllı saati OPPO Watch 3 küresel çapta satışa sunulacak. Fakat farklı bir model Watch 3 olarak çıkış yapabilir.

OPPO Watch 3 serisi ağustos ayında Çin’de tanıtılırken, marka saatlerin küresel çapta satışa sunulacağına dair henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak yeni bir rapora göre OPPO Watch 3’ün mart sonu veya nisan başında satışa sunulma ihtimali oldukça yüksek.

Biraz geriye gittiğimizde birinci nesil OPPO Watch küresel pazarlarda satışa sunuldu. İlginç olan akıllı saatin Çin ve küresel versiyonunda farklı yonga setleri kullanıldı. OPPO Watch 2 serisi ise sadece Çin’e özel olarak kaldı.

Birinci nesil OPPO Watch’ın durumu göz önüne alındığında marka üçüncü nesil OPPO Watch’ın küresel modelinde farklı bir işlemciye yer verebilir. OPPO’nun bir süre önce Çin’de tanıtılan saati OPPO Watch SE, diğer ülkelere OPPO Watch 3 ismiyle pazarlanırsa sürpriz olmayacaktır. Watch SE modeli en azından markanın bu segmentti rekabetçi fiyatı korumasına yardımcı olacaktır.

OPPO Watch SE

OPPO Watch 3 ve Watch SE Neler Sunuyor?

Hem OPPO Watch 3 hem de OPPO Watch SE etkileyici donanımlara sahip akıllı saatler. Watch 3 Snapdragon W5 yongası tarafından desteklenirken, Watch SE modelinde ise Snapdragon 4100 Plus işlemi barınıyor. Saatlerin ikisinde ayrıca Apollo 4 Plus (Watch 3) ve Apollo 4s (Watch SE) yardımcı işlemciler mevcut.

Saatler küresel pazara çıktığında Android Wear OS 3.0 sürümünü destekleyecek. Akıllı saatler ayrıca eSIM, Bluetooth araması, çoklu spor modları, kalp atış hızı izleme, kan oksijen seviyesi izleme, uyku takibi ve 5ATM su geçirmezlik özelliğine sahip. Galaxy Watch 4/5’te sunulan EKG ve kan basıncı izleme özelliği ise ne yazık ki OPPO saatlerde yer almıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu