Huawei Mate X3 Bekleyenlere Kötü Haber

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Huawei Mate X3 için beklenen lansmanı erteledi. Huawei P60 ise gecikmeyecek.

Huawei Mate X3, markanın yakın zamanda duyuracağı telefonlar arasında gösteriliyordu. Fakat son gelişmeler durumun değiştiğini gösteriyor. Huawei’ye yakın bir kaynağın aktardıklarına göre Mate X3’ün lansmanı ileri bir tarihe ertelendi. Yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Huawei P60 serisinin durumunda ise şu an için bir değişiklik yok.

Huawei Mate X3 Başka Bahara Kaldı

Huawei’in bir sonraki katlanabilir telefonu için bekleyiş bir süre daha devam edecek. En iyi ihtimalle 2023’ün ilk yarısında bir duyuru gerçekleşebilir. Fakat tüm bu gelişmelerin iddiadan ibaret olduğunun altını çizelim.

Gelelim telefona dair sızdırılan bilgilere. Huawei Mate X3’ün Mate X2’nin tasarım özelliklerini takip etmesi bekleniyor. Yanlara doğru katlanır olacak telefonda bir iç ve bir dış ekran olacak. Yine yakın zamanlı bir raporda Mate X3’ün öncülüne göre hafif olacağı bildirildi. Mate X2 298 gram ağırlığındayken, Mate X3’ün ise 250 gram ağırlığa sahip olacağı konuşuluyor. Bir diğer gelişmede ise Mate X3’ün öncül modelinden daha büyük bir pile sahip olacağı belirtildi.

Huawei Mate Xs 2 ve Galaxy Z Fold 4

Huawei P60 serisinin tanıtımında ise şu an için bir gecikme görünmüyor. Hatta Huawei, 2019’dan sonra yeniden yılda iki amiral gemisi telefon duyurma stratejisini bu yıl hayata koyacak. Yılın ikinci yarısında Huawei Mate 60 serisi resmiyet kazanacak.

Başa dön tuşu