Galaxy S23 Serisi Gelişmiş Soğutma Özelliğine Sahip Olacak

Samsung’un 1 Şubat’ta tanıtılacak olan Galaxy S23 serisi modellerinde geliştirilmiş bir soğutma sistemi ile geleceği öne sürülüyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S23 söylentileri gün geçtikçe hem çoğalıyor hem de cihaz hakkında daha fazla heyecan katıyor. Geçtiğimiz günlerde S23 serisinin önceki serisi olan S22 serisine bakılarak daha büyük depolama seçeneklerine sahip olacağı söylentiler arasına girmişti. Şimdi ise söylentiler arasına yeni amiral gemisini yeni ve geliştirilmiş bir soğutma sistemi ile geleceği öne sürülüyor.

Çok kısa bir süre önce Samsung Galaxy S23 serisi overclock edilmiş Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile GeekBench sitesinde görüntülendi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmıştı. Listede amiral gemisi modellerine bakıldığında bazı tutarsızlıklar görünüyordu. Tek çekirdekli testten Snapdragon 8 Gen 2 işlemciler arasında normal bir puan almış olsa da aynı durum çok çekirdekli puan için geçerli değildi. İşlemciye göre çok çekirdekli puanı oldukça düşüktü. Bu durum da Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin bir overclock varyantı olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S23

Son sızıntılara göre Galaxy S23 Ultra için en son GeekBench testinin 5.179 puan almayı başardığı görüldü. Bu durum Güney Koreli teknoloji devinin performansın düşmesine sebep olan sorunların başarıyla çözüldüğünü göteriyor. Ufak bir açıklamada bulunmak gerekirse çip çok ısındığı zaman CPU performansı düşüşe geçmektedir. Twitter kullanıcısı Ahmed Qwaider’in yaptığı açıklamaya göre Samsung Galaxy S23 serisi ısınmayı önlemek için termal yönetim sistemine sahip olacak.

Söylentilere göre S23, S22’de bulunandan 1,6 kat daha iyi bir soğutma sistemine sahip olacak. Benzer şekilde S23+, S22+’dan 2.8 kat daha iyi bir soğutma sistemine sahip olacak. Son olarak S23 Ultra, S22 Ultra’dan 2,3 kat daha iyi bir soğutma sistemine sahip olacak. Yeni termal yönetim sistemi sayesinde şirket daha uzun süreli performans için ısınma sorunun azaltabilecek.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S23 Serisi 128GB Depolamayı Bırakabilir!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung S23 serisini 1 Şubat’ta tanıtması bekleniyor. Bu tarihe kadar birçok sızıntının daha olmasını bekleyebiliriz. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Samsung tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu