Apple Popüler Uygulamanın Fişini Çekti!

Apple’ın bünyesine geçen Dark Sky uygulaması bugün yayın hayatına son verdi. Apple bu uygulamayı sisteme entegre edecek.

iPhone üreticisi Apple, popüler hava durumu uygulaması olan Dark Sky uygulamasını kapattı. Eylül ayında App Store’dan kaldırıldı ve 1 Ocak 2023’ten itibaren daha önce yükleyen kullanıcılar için çalışmayı durdurdu.

Apple, Mart 2020’de Dark Sky’ı satın aldı ve o zamandan beri uygulamanın birçok özelliği iPhone, iPad ve Mac’te önceden yüklenmiş Hava Durumu uygulamasına dahil edildi. Bu ayın başlarında Apple, Dark Sky kullanıcılarının bir sonraki saat yağışı, önümüzdeki 10 gün için saatlik tahminler, yüksek çözünürlüklü radar haritaları ve hava durumu bildirimleri de dahil olmak üzere yerel tahminler sunan Hava Durumu uygulamasını nasıl kullanabilecekleri hakkında bilgi içeren bir belge paylaştı.

Hava Durumu uygulamasında Dark Sky özelliklerini kullanmak için cihazınızın iOS 16, iPadOS 16 veya macOS Ventura’ya güncellenmesi gerekiyor. Bazı özellikler şu anda ayrı bir Apple Destek belgesinde belirtildiği gibi yalnızca belirli ülkelerde kullanılabiliyor.

Apple Dark Sky

Apple ayrıca 31 Mart 2023’te üçüncü taraf hava durumu uygulamaları için Dark Sky API’sini kapatacak ve yedek olarak kendi WeatherKit API’sini sunacak. Türkiye’de henüz kullanıma sunulmayan bu özellikler bakalım ne zaman bize gelecek?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu