12GB Varyantlı Galaxy S23 Ultra, Geekbench ile Doğrulandı

Geçtiğimiz günlerde sızan 12GB varyantlı Samsung Galaxy S23 Ultra modeli Geekbench platformunda görülerek doğrulanmış oldu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S23 söylentileri gün geçtikçe hem çoğalıyor hem de cihaz hakkında daha fazla heyecan katıyor. Geçtiğimiz günlerde S23 serisinin önceki serisi olan S22 serisine bakılarak daha büyük depolama seçeneklerine sahip olacağı söylentiler arasına girmişti. Depolama seçenekleri için çıkan sızıntılarda S23 Ultra modelinin 12GB Ram ile geleceği söylentiler arasındaydı. Bu söylenti bugün Geekbench sitesinde doğrulandı.

Galaxy S23 Ultra Geekbench

Samsung Galaxy S23 Ultra Teknik Özellikleri

Telefon Geekbench’in sitesinde SM-S918B model numarası ile gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde S23 Ultra 8GB Ram ile birlikte listelenmişti. Bugün tekrardan yapılan listelemede cihazın 12GB Ram varyantlı hali listelendi.Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “Kalama” anakartı olan özel yapım Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin bir parçası olduğu görünüyor. 2.02 GHz hızında çalışan üç çekirdek, 2.80 GHz hızında çalışan dört çekirdek ve 3.36 GHz hızında çalışan bir çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 ve Samsung’un son yazılım sürümü olan OneUI 5.0 kutudan çıkacak. Geçtiğimiz günlerde listelemede tek çekirdekli test sonucundan 1566, çok çekirdekli test sonucundan ise 5179 puan almıştı bugün ise tek çekirdekli test sonucundan 1495, çok çekirdekli test sonucundan ise 4647 puan aldığı görüntülendi.

Galaxy S23 Ultra 8GB Ram’li varyantı en son GeekBench testinin 5.179 puan almayı başardığı görülmüştü. Bu durum Güney Koreli teknoloji devinin performansın düşmesine sebep olan sorunların başarıyla çözüldüğünü göteriyor. Ufak bir açıklamada bulunmak gerekirse çip çok ısındığı zaman CPU performansı düşüşe geçmektedir. Twitter kullanıcısı Ahmed Qwaider’in yaptığı açıklamaya göre Samsung Galaxy S23 serisi ısınmayı önlemek için termal yönetim sistemine sahip olacak.

Galaxy S23 Ultra

Listeye baktığımız zaman Galaxy S23 Ultra hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak şimdiye kadar cihaz hakkında çıkan bilgilere bakmak gerekirse 1440 x 3088 piksel çözünürlüğüne sahip ve 16.7M renge sahip 6.8 inç ekrana sahip olduğu biliniyor. Galaxy S23 Ultra 8 ve 12GB Ram seçeneklerine sahip olacak ve 256 GB, 512 GB, 1 TB dahili depolama alanları ile kutusundan çıkacak.

Yeni bir 12 megapiksel özçekim kamerası ve arkada 108 megapiksel (ana) + 12 megapiksel (ultra geniş) + 10 megapiksel (telefoto) + 10 megapiksel (periskop) dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. 45W’a kadar hızlı şarjı ve 15W kablosuz şarjı destekleyen 5.000mAh bataryaya sahip olacak. S23 Ultra, S Pen için ayrılmış bir yuvaya sahip olmaya devam edecek. Ayrıca, IP68 dereceli kasa ve ekran altı parmak izi tarayıcı gibi diğer özelliklerle birlikte gelecek.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S23 Serisi 128GB Depolamayı Bırakabilir!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung S23 serisini 1 Şubat’ta tanıtması bekleniyor. Bu tarihe kadar birçok sızıntının daha olmasını bekleyebiliriz. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Samsung tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu