Android Cihaza Amazon Appstore Yükleme

Google Play Store alternatif mağazalarından birisi olan Amazon Appstore mağazasının Android cihazlarınız için nasıl kurulduğunu inceleyelim.

Android cihazların neredeyse hepsinde uygulama ve oyun indirmek için Play Store yüklü olarak gelmektedir. Ancak bazı kullanıcılar Google hesabını kullanmak istemedikleri için alternatif mağazalar yüklemektedirler. Play Store’a alternatif olarak en popüler mağazalardan biriside Amazon Appstore’dur.

Amazon Appstore’da bulunan uygulamalar Android cihazlar, Amazon Fire tabletleri, Fire TV’ler ve Windows 11 için kolaylıkla yüklenmektedirler. Mağaza Play Store’a bakarak oldukça küçük gelebilir çünkü Amazon mağazasına uygulama ve oyun yüklemek biraz daha uğraştırıcıdır. Bu sebepten dolayı içerisinde çok fazla uygulama ve oyun bulunmamaktadır. Ancak yine de Google uygulamaları kullanmak istemeyen kullanıcılar için Amazon Appstore nasıl kurulur onu göstereceğiz. Yükleme işlemlerinden önce ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse; Mağazanın cihazınızda çalıştırılması için Android 5.0 Lollipop sürümü ve daha üst bir sürümü kullanmanız, internet bağlantısına sahip olmanız ve yukarıda da belirttiğimiz gibi Android bir cihaz, Amazon Fire tablet, Fire TV veya Windows 11 kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

  • Amazon Appstore yüklemek için buradan indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Açılan sayfada Get Amazon Appstore butonuna basın.
  • Mağaza 10 saniye içerisinde otomatik olarak indirilecektir ancak indirme işlemi başlamazsa sayfada bulunan Retry download butonuna basmanız gerekmektedir.
  • İndirme işlemi başlamadan önce açılan uyarı sayfasından Yine de indir seçeneğini seçin ve indirme işlemini başlatın.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ilk defa yükleme yapıyorsanız “bilinmeyen uygulamaların yüklenmesine izin verin” bunun için gelen uyarı penceresinden Ayarlar’ı açın ve “Bu kaynaktan izin ver” seçeneğini aktif hale getirin.
  • İzin işlemini tamamladıktan sonra uyarı penceresinden Yükle seçeneğini seçin ve mağazanın yüklenmesini bekleyin.
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra mağazayı açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Amazon İstedi Apple Yaptı! Resmen Danışıklı Dövüş!

Açılan mağazadan Amazon hesabınız ile giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu