OnePlus 11 Tam da Oyuncuların İstediği Bir Telefon Olacak

Tanıtım tarihine kısa bir süre OnePlus 11 hakkında özel bilgiler gelmeye başladı. Telefon 120fps oyun deneyimi içim özel bir grafik motoruna sahip olacak.

OnePlus 4 Ocak’ta bir sonraki amiral gemisi telefon OnePlus 11’in resmi duyurusunu gerçekleştirecek.Telefonun teknik özellikleri zaten biliniyor ve marka, tasarımına ait fotoğrafları kullanıcıların beğenisine sundu. Duyuru tarihi yaklaşırken OnePlus 11 modeli hakkında daha özel bilgiler öğreniyor. Şirket bu hafta AAC Technology tarafından geliştirilen biyonik titreşim sensörü motorunun ilk kez bir telefonda kullanılacağını zaten söyledi.

OnePlus‘a göre bu titreşim motoru, 600 mm³’den büyük hacmiyle bir Android telefondaki en güçlü ve en büyük motor olacak. iPhone 14 Pro ile karşılaştırıldığında, OnePlus 11’deki titreşim motoro %17 daha fazla olan 1.4 sabit durum titreşimi sunuyor. OnePlus’a göre başlangıç ​​zamanı ve bitiş zamanı, tıpkı iPhone gibi sırasıyla 16 milisaniye ve 12 milisaniye. Telefondaki titreşim bant genişliği 77 Hz’dir ve bu, iPhone’un 66 Hz’lik ve diğer Android amiral gemilerinin 37 Hz’lik bant genişliğinden çok daha iyi.

OnePlus 11, piyasada tam fazlı manyetik devre teknolojisini kullanan ilk cihaz olacak. Şirket, daha fazla manyetik kaynak ve daha fazla sürüş enerjisi ile titreşimin daha güçlü ve daha net olduğunu iddia ediyor. OnePlus’a göre, Happy Xiaoxiaole oyunu ve Baidu klavyesi gibi iyi bilinen üçüncü taraf programları bile titreşim kalitesini iyileştirdi.

OnePlus 11 Yeni Bir Oyun Deneyimi Sunacak

OnePlus 11‘in ayrıca mobil oyunlarda yeni bir çağ açan yüksek kare hızı ve doğal görüntü kalitesi için Super Graphics Engine özelliğine sahip dünyadaki ilk telefon olacağı bildirildi. Şirket, orijinal oyun hangi kare hızını desteklerse desteklesin, telefonun optimizasyonla birlikte 120 fps’ye kadar sunacağını söylüyor. Bu durum profesyonel bir işleme çipi, yazılım algoritmaları, oyun geliştirme motorları ve diğer yazılım ve donanım sinerjileri ile elde edilir. Şirkete göre, düşük güç tüketimi ile kare hızı ve görüntü kalitesi, oyunun orijinal deneyimini geride bırakarak büyük ölçüde iyileştirilebilecek.

OnePlus 11’de League of Legends Mobil Oyununu 1 saat oynadıktan sonra bile maksimum sıcaklık 43°C ve ortalama kare hızı 119,8 fps olarak hesaplandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu