Vivo X Fold 2 Donanım Canavarı Olacak!

Vivo’nun yeni katlanabilir telefonu Vivo X Fold 2 hakkında bilgilere gelmeye başladı. Bu telefon tam bir donanım canavarı olacak.

Vivo, katlanabilir telefon sektörüne gümbür gümbür bir giriş yapmıştı. Bu yılın ortalarında satışa sunulan Vivo X Fold’un beğeni toplamasının ardından gözler Vivo X Fold 2 modeline çevrilmişti. Ancak Çinli firmadan ilgin bir hamle geldi. Vivo şaşırtıcı bir şekilde aynı yıl, yani ilk baskının piyasaya sürülmesinden 5 ay sonra başka bir katlanabilir telefon piyasaya sürdü.

Görünüşe göre Vivo, Samsung Galaxy Z Fold 4 ile rekabet etmek için Vivo X Fold+’ı piyasaya sürdü. Çinli şirket, Fold 4’ün piyasaya sürülmesinden bir ay sonra Eylül ayında X Fold+’ı piyasaya sürdü.

Bugün ise gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Vivo X Fold 2 hakkında bilgiler ortaya çıktı. Vivo X Fold 2’nin en yeni ve enerji tasarruflu Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelecek gibi görünüyor. Ayrıca Sony IMX866 kamera lensine sahip olacak. Bunun dışında 2K ekrana sahip olacak ve önceki sürümlerden daha hafif bir ağırlıkla gelecek.

Vivo X Fold 2

Buna ek olarak Vivo, Vivo X Flip adına bir flip cihazı da piyasaya sürecek. Bu cihaz Galaxy Z Flip 4 ve Oppo Find N2 Flip ile rekabet edecek şekilde ayarlanacak. Vivo’nun katlanabilir telefon işinde önümüzdeki yıl rakipleri ile mücadele edeceği açıkça ortada. Donanım konusunda elini taşın altına koyacak olan firma bakalım bu modellerini Avrupa pazarına getirece kmi?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu