Realme GT Neo 5, Redmi K60’ın Pabucunu Dama Atacak

Realme GT Neo 5 gündemden düşmüyor. Şarj rekoru kıracak olan telefon birçok özelliğiyle Redmi K60’tan daha iyi olacak.

Realme‘nin Ocak 2023’te Realme GT Neo 5 adlı uygun fiyatlı bir amiral gemisi telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihazın, 5 Ocak tarihinde çıkış yapacağı zaten onaylandı. Önümüzdeki bir hafta içerisinde GT Neo 5 hakkında resmi paylaşımların geleceği beklenirken, bu noktada realme’den ilk bilgilendirme geldi.

Paylaşılan posterde Realme GT Neo 5’in görüntüsüne ve bazı önemli özelliklerine yer veriliyor. Bunların başında tabii ki 240 watt hızlı şarj desteği geliyor. realme GT Neo5, 240 watt hızlı şarj desteği ile birlikte dünyanın en hızlı şarj olan telefonu olacak. 4.600 mAh kapasiteli telefonun 9 dakikadan daha kısa bir sürede şarj olması bekleniyor.

Postere göre GT Neo 5, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setinden alacak. Kamera biriminde ise OIS destekli bir Sony IMX890 ana sensör olarak atanacak.birincil kamera ile donatılacak. Yayınlanan görüntüye bakılıırsa telefonda iki arka kamera olacak. Bu kameralardan bir diğerinin ise ultra geniş açılı lens olması bekleniyor.

Daha önceki raporlara göre GT Neo 5’in pil ve hızlı şarj noktasında iki versiyonu olacak. 4.600mAh bataryaya sahip olan model 240W hızlı şarjı desteklerken, 5.000mAh bataryaya sahip diğer model 150W hızlı şarj desteği sunacak.

Telefonda ayrıca 6.7 inç büyüklüğünde 1.5K çözünürlüğünde, 144Hz tarama hızına ve 2160Hz PWM karartmaya sahip OLED ekran yer alacak. Kutudan Android 13 sürümüyle çıkacak olan telefonda ayrıca stereo hoparlör, 16 megapiksel ön kamera, 16GB LPDDR5 RAM, 256GB UFS 3.1 depolama, RGB arka ışıklar ve ekran altı parmak izi tarayıcısı göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu