LG Şeffaf OLED TV İşine Giriyor!

Güney Koreli LG şeffaf OLED TV üreteceğini açıkladı. Geleceğin teknolojisi bu yönde şekillenecek gibi görünüyor. İşte detaylar.

Telefon işinden çekilen LG bildiğiniz gibi panel işinde hala dünya liderleri arasında yer alıyor. Şimdi de LG’nin teknolojiyi farklı bir alan evireceği ortaya çıktı. IT Home’a göre LG Electronics, bu yılın ikinci yarısında şeffaf OLED TV’ler geliştirmeye başladı. LG şeffaf OLED TV ile ev teknolojilerinde büyük bir devrim yaratabilir.

Haberi ortaya atan kaynak, bu yılın başlarında LG Display’in LG Electronics’in televizyon iş bölümünü 55 inç şeffaf bir OLED TV oluşturmak için sunduğunu belirtiyor. Ancak bu devrim yaratacak TV’nin gelecek yıl yayınlanmayacağı söyleniyor. LG Electronics araştırma ve geliştirmeye başladı. Ancak henüz fazla ilerleme kaydetmedi. Bu nedenle şeffaf televizyonun 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

LG Electronics 2024’te şeffaf OLED TV’leri piyasaya sürse bile, şirket ilk olmayacak. Xiaomi, 2020’de 55 inç şeffaf bir OLED TV piyasaya sürmüştü. Ancak sınırlı sayıda üretilen bu TV Çin dışına çıkmamıştı. Yüksek fiyatından dolayı ise kullanıcıların evlerine kolay kolay giriş yapamadı.

LG şeffaf OLED TV

Panel teknolojilerindeki bu gelişmelerin önümüdeki yıllarda da devam edeceği ortaya. Ancak fiyatlar düşmeden bu teknolojilerin son tüketici pazarına girmesi biraz zor görünüyoru. Bakalım ilerleyen süreçlerde neler olacak?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu