Vivo X Fold 2 Özellikleriyle Karşımıza Çıktı

Vivo’nun bir sonraki katlanabilir telefonuna dair bazı detaylar ortaya çıktı. Vivo X Fold 2 ismiyle çıkış yapacak telefon bakalım neler sunuyor.

Son raporlara bakılırsa Vivo, Çin pazarı için iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station bu iki telefonun Vivo X Fold 2 ve Vivo X Flip olduğunu aktardı. Kaynak bugünkü paylaşımında yana doğru açılır bir yapıda olan X Fold 2’nin temel özelliklerini paylaştı. İddiaya göre katlanabilir telefon 2K çözünürlük sunan bir ekrana sahip olacak. Üstelik hem içi hem de dış paneller ekran altı parmak izi tarayıcısıyla donatılacak.

X Fold 2, OIS özellikli Sony IMX866 ana kamera ile geliyor. Katlanabilir telefon şu an Android ekosisteminin en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak. Hatırlatmak gerekirse serinin önceki modelinde Snapdragon 8+ Gen 1 yer aldı. Kaynak ayrıca Vivo’nun katlanabilir telefonun ağırlığını azaltmak için yoğun çaba harcandığını bildirdi. Vivo X Fold, 311 gram ağırlığa sahipken, OPPO’nun kısa süre önce duyurduğu Find n2 modeli ise sadece 235 gram ağırlığındaydı.

Vivo X Fold 2

Vivo’nun bir diğer katlanabilir telefon olacak X Flip hakkında ise işlemci birimi dışında herhangi bir detay bilinmiyor. Daha önceki raporlara göre dikey yönlü katlanabilir olacak telefona Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. Vivo ayrıca X Note’un devam modelini ise duyurmayı planlamıyor.

Başa dön tuşu