Nintendo Switch Pro İptal Edilmiş Olabilir!

Nintendo’nun merakla beklenen yeni konsolu Nintendo Switch Pro iptal edilmiş olabilir. Peki, Nintendo’nun yeni planı ne?

Nintendo Switch Pro hakkında uzun zaman önce birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Bazı raporlar Nintendo’nun gerçekten Switch Pro üzerinde çalıştığını öne sürdü. Ancak bugün gelen haberler konsolu bekleyenleri üzecek türden.

Sızıntıyı yapan John Linneman’a göre, mevcut modeli yükseltmeyi amaçlayan orta nesil bir Nintendo Switch çalışıyor gibi görünüyordu. Birkaç geliştiriciye atıfta bulundu ve “Nintendo Switch Pro” olması gereken cihazın sonunda iptal edildiğini belirtti.

Bilmeyenleriniz için Digital Foundry, derinlemesine testleri ile ünlüdür. İyi yerleştirilmiş bir endüstri kaynağına sahip olduğu anlaşılıyor. Kesin olmak gerekirse, Digital Foundry Nintendo Switch hakkında bilgi sızdıran ilk kişiydi. Cihazın bir Nvidia Tegra X1 işlemci ile geleceğini iddia etti.

Yeni Nintendo Switch OLED Model Splatoon 3 Edition

Linneman, Nintendo’nun elinde başka bir Wii U veya Gamecube durumu olmasından endişe duyduğunu düşünüyor. Her iki konsolla da oynamak eğlenceli olsa da, ikisinin de korkunç satış rakamları vardı. Gamecube’un satış sayısı çok zayıftı. Tüm zamanların en başarılı oyun konsollarından biri olan Wii’nin yerini on aldı.

Bununla birlikte, bundan Wii U’ya ve ardından Nintendo Switch’e geçmek, şirketin yalnızca her ikinci nesilde başarılı olabileceğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu