Galaxy S23 Serisi iPhone 14’ten Daha İyi Olcakmış

Samsung’un Galaxy S23 serisi söylentilere göre iPhone 14 serisinden daha iyi olacak. Peki, Samsung bunu nasıl başaracak? İşte detaylar.

Bildiğiniz gibi telefon pazarı iOS ve Android arasında büyük bir savaşa tanıklık ediyor. iPhone 14 ile çıtayı yükselten Apple görünüşe göre artık rakiplerinin gerisinde kalacak. Çünkü gelen son bilgilere göre Şubat ayında tanıtılacak olan Galaxy S23 serisi iPhone 14’ten daha iyi olacak.

Güvenilir yazılım, güçlü donanım, yüksek verimlilik ve uzun pil ömrü açısından, Android telefon üreticileri uzun süredir Apple’ın gerisinde kaldı. Google’ın kendi Tensor işlemcilerine sahip Pixel 6 ve Pixel 7’nin bu alanda hızla pazar hakimiyeti kazanması bekleniyordu.

Ancak, müşteriler bu Samsung yapımı CPU’ların performansı ve verimliliği karşısında hayal kırıklığına uğrar. Tabii ki bu, Google’ın Tensor işlemcilerinin başarısız olduğu anlamına geliyor. Bu bir süreç ve yakında Google da bombayı patlatacak. Ancak konumuz şimdi Google değil Samsung.

Snapdragon 8 Gen 2 CPU’ya sahip olacak Galaxy S23 serisi çok daha fazla gelişme sunacak. Ayrıca, hem performansta hem de verimlilikte kayda değer gelişmeler ortaya çıkıyor. Öyle ki bazıları Apple çiplerinden daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Bu sefer Qualcomm iyi yonga setleri sunuyor gibi görünüyor. Yeni Vivo akıllı telefon bu çipi ilk kullanan olacak olsa da, Samsung’un benzersiz, daha az yaygın bir varyant kullanacağını zaten biliyoruz.

Galaxy S23 serisi, ilk testin tek çekirdekli performans sonuçlarında Snapdragon 8 Gen 2 kullanan diğer Android cihazlardan daha iyi performans gösterdi, ancak çok çekirdekli performansta geride kaldı. En son sonuçlara göre, Android dünyasında her iki kategoride de en iyi performansı sağlıyor.

Önceki seride kullanılan kendi Exynos 2200 işlemcisine kıyasla Samsung, tek çekirdeklide %25 ve çok çekirdekli olarak yüzde 45 daha fazla performans sunuyor. Yine de şok edici değer bu değil. Exynos kullanan S22 ile karşılaştırıldığında, S23 serisi %60 ila %85 daha verimli olacak.

Samsung Galaxy S23

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu