Android Artık Yavaşlamayacak! OnePlus Olaya El Attı!

Android işletim sisteminin kullandıkça yavaşlama sorunu ortadan kalkıyor. OnePlus 11 ile yavaşlama diye bir şey bir daha olmayacak.

Android işletim sistemi yapısından dolayı kullandıkça şişip yavaşlama gibi sorunlara çanak tutabiliyordu. Son güncellemeler ile bunun önüne geçilmeye çalışılsa da tam net bir çözümü bugüne kadar yoktu. Bugün ise ilginç bir şekilde OnePlus Mobile, OnePlus 11’in “genetik bellek yeniden düzenleme” teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olacağını duyurdu. Geliştiriciler, bunun Android dünyasındaki en kapsamlı low-level bellek yeniden düzenlemesi olduğunu belirtiyor.

OnePlus Çin başkanı Li Jie, akıllı telefonun düzinelerce patentin alındığı bir dizi yeni teknolojik çözüm kullandığını söyledi. Bu teknoloji ile işlenen veri miktarının 16 kata kadar artması ve bellek kullanımının önemli ölçüde azaltan anlık bant genişliği sunulacak.

Spesifik olarak açıklamak gerekirse asenkron bellek teknolojisi, bellek kullanım mekanizmasını sıralıdan paralele çevirir, bu da bellek verimliliğini önemli ölçüde artırır ve yüksek yükleme senaryolarındaki yavaşlamaları %50 azaltır. Yapay zekanın belleği daha akıllıca dağıttığı ve aynı zamanda kullanım verimliliğini artırdığı önyükleme teknolojisi de kullanılmaktadır.

Genetik bellek yeniden düzenleme teknolojisi ve 16 GB LPDDR5X RAM sayesinde OnePlus 11’de, 44 uygulamanın arka planında etkinliği desteklenmesini sağlanacak. Bu yeni teknolojiye benzer teknolojileri umarız 2023’te yeni markalarda da görürüz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu