Redmi, Akıllı Telefonlarda Tartışmalı Teknolojiye Asla Geri Dönmeyecek

Redmi akıllı telefonlarda daha önce yer verdiği periskop ön kameraya asla dönmeyeceklerini açıkladı. Tam ekranlı telefonlar için bir süre daha bekleyeceğiz.

Redmi K60 serisinin tanıtımına saatler kala Redmi başkanından önemli açıklamalar geldi. Yöneltilen bir soru üzerine başkan, periskop yani açılı ön kameraya sahip telefonların artık geride kaldığını ve o teknolojiye asla dönmeyeceklerini belirtti. 

Hatırlayalım marka bundan birkaç yıl önce Redmi K20 serisinde açılır ön kameraya yer verdi. Bu sayede tam ekranılı telefonların önü açılırken, bu teknoloji aslına bakarsanız tüketiciler tarafında da fazlasıyla takdir edildi. 

OnePlus’un da bir yıl boyunca benimsediği açılır kamera sistemi ne hikmetse bir yıl içerisinde ortadan kayboldu. Bu teknolojiden vazgeçmek tam ekranlı telefonların önünü bir süre kapatsa da üreticileri ek maliyetlerden ve üretim aşamasındaki zorluklardan kurtardı diyebiliriz. 

Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T

Birkaç yıl öncesine kadar Android telefonlar arasında oldukça popüler olan açılır kamera konsepti görünüşe bakılırsa Redmi’nin gündeminden tamamen çıkmış. Lu Weibing, bu konseptin geçmişte kaldığını ve artık ona geri dönmeyi düşünmediklerini söyledi.

Çentiksiz, kesiksiz ve deliksiz… Başka bir ifadeyle tam ekranlı telefonları sevenler için tek seçenek kalıyor, o da ekran altı kamera teknolojisi. Ekran altı kamera henüz emekleme döneminde ve mevcut ön kameralar kadar kaliteli çekim gerçekleştiremiyor. Bu nedenle yaygınlaşması daha birkaç yıl sürecektir. 

Öte yandan Redmi, bugün üç yeni K60 serisi telefonla karşımıza çıkacak. Telefonlara dair gelişmeler anbean aktaracağız. Takipte kalın…

Başa dön tuşu