realme GT Neo 5 İçin Tarih Verildi! 240W Şarja Hazır Olun

realme GT Neo 5, mobil dünyasında hızlı şarj rekoru kırmaya geliyor. Merakla beklenen telefon 5 Ocak tarihinde sahne alacak.

realme’nin bir süredir haberlere konu olan telefonu realme GT Neo 5 için beklenen tarih açıklandı. Üst segmenti hedefleyecek olan telefon, mobil dünyasındaki şarj rekoru kıracak olması nedeniyle büyük önemli taşıyor. Telefonun 150 Watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil içeren standart versiyonu olacak. Asıl ilgi çekecek olan model ise 240 Watt ultra hızlı şarj desteğine sahip. Bu modelin pil kapasitesi ise 4600 mAh olacak. Henüz gerçek sonuçlar açıklanmazken, realme GT Neo 5’in 9 dakikanın altında tam şarj olması bekleniyor. 

Realme GT Neo5’te hız, güvenlik ve uzun ömürde kapsamlı bir atılım sunan 240W şarj teknolojisi önemli bir adım olacak. Yeni teknoloji ile sınırlar zorlanırken, önümüzdeki dönemde tanıtılacak telefonların büyük bölümünde artık 100 Watt üzeri şarj desteği olması muhtemel görünüyor. En azından Çinli üreticiler bu noktada bir standart yakalayacaktır.

realme GT Neo 5 Muhtemel Özellikleri

Gelelim realme GT Neo 5’in şu ana kadar sızdırılan teknik detaylarına. Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde 2772 x 1240p çözünürlüğe, 144Hz yenileme hızına ve 2160Hz PWM karartmaya sahip AMOLED ekran yer alacak. 

İşlemci biriminde Snapdragon 8+ Gen 1’i göreceğimiz telefonda ayrıca ekran altı parmak izi tarayıcısı olacak. RGB aydınlatma efektli plastik gövde telefonun öne çıkan bir diğer özelliği olacak. 

Sızdırılan görseller GT Neo 5’te iki kameranın yer alacağını gösteriyor. Ana kamerada 50 megapiksel çözünürlüğünde ve OIS destekli Sony IMX890 tercih edilecek. Diğer kameranın ise ultra geniş açılı olması bekleniyor. 

Başa dön tuşu