LG Android 13 Güncellemesi için Atılım Yaptı!

Telefon sektöründen çekilen LG Android 13 güncellemesi için düğmeye bastığını açıkladı. İşte bu modeller güncelleme alacak.

Güney Koreli teknoloji devi LG bildiğiniz gibi iki yıl önce akıllı telefon pazarından resmi olarak ayrıldı. Ancak kısa süre önce son amiral gemisi için büyük bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. LG Android 13 güncellemesi için rakiplerine hala göz dağı vermeye devam ediyor. Hem de piyasada resmi olarak olmamasına rağmen.

Yapılan açıklamalara göre Velvet 2023’ün ilk çeyreğinde Android 13’ü alacak. Aynı zamanda Velvet’in Mayıs 2020’de sunulduğunu, yani güncellemenin yayınlandığı sırada akıllı telefonun neredeyse üç yaşında olacağını belirtelim. Piyasaya sürüldüğü sırada Velvet, Android 10’u çalıştırıyordu.

LG ayrıca LG Wing, LG Q61, LG Q92 5G ve LG Q52 5G için güncellemeler yayınlama sözü verdi. Ancak burada güvenlik güncellemelerini konuşuyoruz. LG bir keresinde akıllı telefon pazarından ayrıldıktan sonra en son modellerini destekleme sözü verdi ve şirket sözünü tuttu. Güvenlik güncellemelerine devam edecek olan LG muhtemelen 2023 yılında son ana Android güncellemelerini yayınlayacak.

LG Android 13

LG’nin telefon bölümünü kapatıp lisanslarını satmadığını belirtelim. İlerleyen yıllarda Güney Koreli firma çok düşük ihtimal de olsa Android telefon pazarına geri dönebilir. Bakalım LG’nin gelecek planları nasıl olacak? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu