Google Kişiler Uygulamasına Öne Çıkanlar Seçeneği Ekleniyor

Google’ın çoğu Android cihazda kullanılmakta olan Google Kişiler uygulamasına yeni seçeneği olan Öne Çıkanlar seçeneğini ekliyor.

Google geçtiğimiz günlerde Kişiler uygulamasını yeni tasarımı olan MaterialYou tasarımına geçirmişti. Şimdi ise yeni tasarımın yanında yeni bir sekme ekleyerek kişilere daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor. Google Kişiler uygulamasında altta bulunan seçeneklerine “Öne Çıkanlar” seçeneğini ekleyerek Telefon uygulamasında da olduğu gibi istediğiniz kişileri favorilere eklemenizi sağlayacak.

Kişiler uygulamasına yeni eklenen seçenek “Kişiler” ve “Düzeltin ve Yönetin” seçeneklerinin arasına ekliyor. Rehberinizde hızlıca ulaşmak istediğiniz kişileri buraya rahatlıkla ekleyebilir ve hızlıca iletişim haline geçebilirsiniz. Arama sekmesinin altında bulunan “Ekle” seçeneğinden istediğiniz kişileri favorilere ekleyebilirsiniz.

Google Kişiler - Öne Çıkanlar

Ayrıca bu sayfa da favoriler bölümünün altında “Yakın zamanda etkileşimde bulunduklarınız” başlığı altında iki adet seçenek bulunuyor; “Yakın zamanda görüntülenenler” ve “Yakın zamanda eklenenler“. Ayrıca bu seçeneklerde bulunan kişileri başlıkta bulunan üç noktaya basarak açılan menüden temizleyebilirsiniz.

Tüm bu değişiklikler Google Kişiler’in yeni güncelleme ile birlikte kullanıma sunuluyor. Google uygulamalarında yapmış olduğu güncellemeleri aşamalı olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Güncel sürümü kullanıyor olsanız bile henüz yeni özellikler sizde gözükmeyebilir. Endişelenecek bir durum bulunmuyor. Eğer siz en güncel sürümü kullanıyorsanız kısa bir süre içerisinde yeni seçeneğin Google Kişiler uygulamanıza eklenmesini aralıklarla takip ederek kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Android için Google Uygulaması Arayüzü Değişiyor

Geçtiğimiz günlerde Google, Google Uygulamasınında tasarımını değiştirmişti. Yeni tasarımında ses ve lens arama seçeneklerinin değişmeden kalması ve daha kalın bir arama çubuğu. Arama çubuğunun hemen altında yeni bir arama önerileri sıralaması göreceksiniz. İlk sırada yakın bir zamanda almış olduğunuz ekran görüntüsünü hızlıca aramanızı sağlayabilecek bir özellik bulunuyor. Listeyi sağa doğru kaydırdığınız zaman Lens ile ödev çözülmesi, şarkıları bulma ve daha fazlası gibi hızlı ulaşmak istediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz. Google’ın bu yeni arayüzünü ve tüm yeni özellikleri tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlayacağı ise henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu