OriginOS 3 İndirime Sunuldu! İşte Güncellemeyi Alan Modeller!

Vivo’nun merakla beklenen arayüz güncellemesi OriginOS 3 bugün halka açık beta sürümü ile karşımıza çıktı. İşte güncellemeyi alan modeller.

Vivo, OriginOS 3 arayüzünü bu yıl 8 Kasım’daki geliştirici konferansında bizlere göstermişti. Çinli teknoloji devi ve OriginOS’un ilk halka açık test dalgası 25 Kasım’da başladı. Artık sıra ikinci dalgada. Bir dizi yenilik ile gelen bu arayüz güncellemesi Vivo telefonları adeta baştan yaratıyor diyebiliriz.

2. güncelleme dalgası tam 10 model Vivo ve iQOO telefonlarını kapsıyor. Bu modeller arasında Vivo X70 Pro+, Vivo X70, Vivo S12 Pro, Vivo S12, iQOO 8 Pro, iQOO 8, iQOO 7, iQOO Neo5, iQOO Neo5S ve iQOO Z6 yer alıyor. OriginOS 3’ün üçüncü halka açık beta testi dalgası Şubat 2023’te, dördüncü dalgası ise Mart ayında başlayacak.

Vivo şimdilik bu testleri sadece Çin pazarında yapıyor. Bu yüzden güncellemenin Avrupa pazarına gelmesi 2023’ün yaz aylarını bulabilir. Performans ve stabilite konusunda övgüleri üzerine alan bu güncellemenin Android 13 üzerine kurulduğunu da belirtelim. Çinli teknoloji devi görünüşe göre güncelleme konusunda rakiplerine ders vermek istiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu