Huawei P60 ve Mate 60 Serileri Bu Yıl Tanıtılacak

Gelen bilgilere bakılırsa Huawei bu yıl iki amiral gemisi duyuracak. Tedarik sorunları aşılınca Huawei P60 ve Mate 60 serisi aynı yıl içerisinde tanıtılacak.

ABD’nin 2019 yılından bu yana sürdürdüğü ambargolara karşı mücadele veren Huawei uzun bir aranın ardından 2023’te bir kez daha iki amiral gemisi telefon duyurabilir. Tedarik zincirlerinden edinilen bilgilere göre Huawei bu yıl mart ve etlül aylarında iki amiral gemisi telefon duyuracak. Söz konusu telefonların Huawei P60 serisi ve Huawei Mate 60 serisi olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

Huawei P60 ve Mate 60 Serisi 2023’te Geliyor

Mate 50 serisinin Huawei akıllı telefon ekosistemine yeni bir soluk getirdiği ortada. Gelecek yıl tanıtılacak olan yeni tepe modellerle birlikte Huawei’in mobil dünyasındaki etkinliği daha da artacaktır.

İlk gelen bilgilere bakılırsa P60 ve Mate 60 serisinde Qualcomm Snapdragon yonga setlerinin kullanımı sürecek. Ancak telefonlar hala 5G desteğinden yoksun olacak. İşlemci birimi yüksek ihtimalle Snapdragon 8 Gen 2 olacak.

Pazar araştırmacıları tarafından yayınlanan raporlara bakılırsa Huawei‘nin akıllı telefon satışları bu yılın üçüncü çeyreğinde 8,6 milyona ulaştı. Yıllık %48,3 artış ve bir önceki çeyreğe göre %34,4 artış, Huawei için büyük bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

Ayrıca kullanıcılara çeşitli yeni özellikler sunan ve yeni estetiğiyle cezbeden Huawei Mate 50 serisinin lansmanı da bu keskin yükselişe katkıda bulunuyor. Mate 50 serisinin başarısı, Çinli teknoloji devine yeni bir motivasyon getirdi diyebiliriz.

Başa dön tuşu