Xiaomi 12 Lite Android 13 Güncellemesi Küresel Çapta Başladı

Xiaomi popüler orta segment telefonu Xiaomi 12 Lite için Android 13 güncellemesi yaygın şekilde dağıtmaya başladı. İşte yenilikleri…

Xiaomi güncelleme ekibi şu sıralar yoğun bir mesai içerisinde. Ekip bir yandan MIUI 14’ün dağıtımını gerçekleştirirken, diğer taraftan küresel çapta Android 13 sürümünü yayınlıyor. Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre markanın popüler orta segment telefonlarından Xiaomi 12 Lite için Android 13 güncellemesinin dağıtımına başlandı.

Avrupa bölgesinde yayınlanan güncelleme V13.2.1.0.TLIMIXM sürüm numarasını taşıyor. Kasım ayı güvenlik düzeltme ekinin de yer aldığı güncelleme ile birlikte telefon MIUI 13’ten MIUI 13.2’ye yükseltildi. Şimdi güncellemenin değişiklik günlüğünü inceleyelim.

Xiaomi 13 Lite Android 13 Güncelleme Detayları

Sistem]

  • Android Güvenlik Düzeltme Eki Kasım 2022’ye güncellendi. Arttırılmış sistem güvenliği.
  • Android 13 tabanlı kararlı MIUI
  • Cihazınız Android’in yeni sürümüne yükseltilecek. Yükseltmeden önce tüm önemli öğeleri yedeklemeyi unutmayın. Güncelleme işlemi normalden daha uzun sürebilir. Güncellemeden sonra aşırı ısınma ve diğer performans sorunları olabilir; cihazınızın yeni sürüme uyum sağlaması biraz zaman alabilir. Bazı üçüncü taraf uygulamalarının henüz Android 13 ile uyumlu olmadığını ve bunları normal şekilde kullanamayabileceğinizi unutmayın. Devam eden desteğiniz için teşekkürler.

Xiaomi 12 Lite, markanın MIUI 14 sürümüne yükselteceği modeller arasında yer alıyor. Xiaomi’nin şu an sadece Çin’de kullanıma sunduğu güncelleme yeni yılla birlikte küresel çapta kullanıma sunulacak. Güncellemenin dağıtımına ilişkin bir takvim ilerleyen haftalarda Xiaomi tarafından yayınlanacaktır.

Başa dön tuşu