Komünist iPhone Nasıl Görünürdü?

Dağılan Sovyetler Birliği tarihte kendini yaşatmaya devam ediyor. Peki, komünist iPhone hiç nasıl görünür diye merak ettiniz mi?

1991 yılında yıkılan ve dağılan Sovyetler Birliği, tarihteki yerini almaya devam ediyor. Sovyetlere özelem duyanlar o dönemin tarzını yaşatıyor. bugün ise Neuroset for Fun Telegram kanalında, yapay zeka kullanarak kullanıcı istekleri gerçekleştirildi. Bu istekler arasında komünist iPhone ise en dikkat çekeni oldu.

Yapay zeka 90’lardan kalma el bilgisayarlarına (PDA’lar) benzeyen, ancak çok daha büyük ve daha fiziksel düğmelere sahip üç görüntü oluşturdu. Oluşturulan görsellere bakılırsa, sürümlerden en az biri kaydırma tekerleği ile donatılmıştır. Benzeri 2000’lerin başında bazı Nokia modellerinde de vardı. Ayrıca küçük ekranlar, geçiş anahtarları ve ortak bir yuvarlak tasarıma sahip.

Konu ile ilgili bir kullanıcı “İlk iPhone’ların SSCB’de ortaya çıktığını çok az insan biliyor. Ancak, o zamanlar sadece Merkez Komite üyeleriyle birlikteydiler ve onları sadece Brejnev aradı.” ifadelerini kullandı. Tabii bu şakayı anlamak için o toprakların kültürünü bilmek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu