Galaxy S22 FE, Galaxy A74’ün Yerini Alacak! İşte İlk Bilgiler

Galaxy A74 modelinin tanıtılması beklenmezken, Samsung’un sürpriz bir model hazırladığı anlaşıldı. Galaxy S22 FE sahneye çıkıyor.

Samsung, bütçe dostu üst segment telefonlarını konumlandırdığı FE serisini sürdürebilir. Konuya ilişkin bilgi şirkete yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesinde geldi. Sitenin aktardıklarına göre Galaxy S22 FE modeli üzerinde çalışıyor ve telefon için yeni bir konumlandırılma yapılacak. Beklenen Galaxy A74’ün yerini alacağı yönünde.

S22 FE, A74’ün yerini alacak bir cihaz olsa da, teknik detaylar söz konusu olduğunda daha üstün bir telefon olacak. S22 FE öncül modeldeki 12 megapiksel ana kameranın yerine daha modern ve daha iyi çekim kalitesi sunan 108 megapiksel Samsung ISOCELL HM6 sensörle donatılacak.

S22 FE’nin işlemci biriminde sürpriz bir isim olacak. Galaxy S23 serisinde yer almasını beklediğimiz Exynos 2300, S22 FE’nin güç biriminde olacak. Hatırlatalım, Galaxy S23 serisinin tümünde Snapdragon 8 Gen 2 yer alacak. SamMobile sitesine göre aynı işlemci Galaxy Tab SE FE modelinde de kullanılacak.

S22 FE, S8 FE ve Buds Live 2 kablosuz kulaklık Galaxy Unpacked 2023- Part etkinliğinde tanıtılacak. Part 1 etkinliğinde Galaxy S23 serisi tanıtılacak. Dolayısıyla ikinci etkinlik için bir süre daha beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu