Twitter Kendini YouTube Sanıyor! Elon Musk Saçmalamaya Devam Ediyor!

Elon Musk yönetimine geçtikten sonra Twitter iyice kontrolden çıkmaya başladı. Şimdi de kendini YouTube sanmaya başladı.

Elon Musk’ın ne yaptığını bilmediği Twitter her geçen gün farklı özellik denemeye devam ediyor. Rastgele bir Tweetin görüntülenme sayısını zaman tünelinizde görmek istediniz mi? Twitter, platformdaki her tweet için görüntüleme sayısını gösteren yeni bir özellik ekliyor.

Önceden, görüntüleme sayıları veya gösterimler, tweet’i tweetleyen kişiyle sınırlıydı. Artık yanıtlar ve retweet sayısı da dahil olmak üzere her tweet için gösterimleri görüntüleyebilirsiniz.

Twitter, Twitter’da nelerin izlenme sayıldığı hakkında şunları söyledi; “Tweetinizi görüntüleyen herkes, Tweetinizi nerede gördüklerine bakılmaksızın bir görüntüleme olarak sayılır. ya da seni takip etmezler. Tweetlerine bakan bir yazar bile görüntüleme olarak sayılır.”

Ayrıca, telefondan ve web’den bir tweet’e bakmanın iki farklı görüntüleme olarak sayılabileceğini de sözlerine ekledi. Twitter, “Bir Tweeti birden çok kez görüntülerseniz birden çok görüntüleme sayılabilir. Ancak tüm görüntülemeler benzersiz değildir.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk, bu özelliği zaten Twitter’da herkese açık olarak gösterilen video gönderilerine benzetmeyi umarak bu özelliği 1 Aralık’ta duyurdu. Bu özellik şu anda Android ve iOS’ta yer alıyor. Ancak yakında web uygulamasında da kullanıma sunulacak.

Elon Musk’ın şirketi devralmasının ardından Twitter, arka arkaya özellikler eklemeye başladı. Son zamanlarda, tweet’lerde iPhone için Twitter ve Android için Twitter etiketlerini kaldırdı. Ayrıca yakın zamanda işletmelerin ekran resimlerini kare olarak değiştirdi ve Altın, Mavi ve Gri olmak üzere üç tür doğrulama onay işareti ekledi. Önümüzdeki aylarda daha fazla özellik gelecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu