Redmi K60 Pro Devasa Bir Soğutma Sistemiyle Geliyor

Redmi K60 Pro, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili en güçlü telefon olabilir; zira telefon oldukça büyük bir soğutma sistemi taşıyacak.

Bir telefon için devasa bir soğutma sistemi, işlemciyi etkili şekilde soğutarak CPU ve CPU performansını en üst düzeye çıkarır. Redmi K60 Pro modelinin elde ettiği rekor AnTuTu puanını aslına bakarsanız devasa soğutma sistemine bağlayabiliriz.

Redmi K60 Pro Çok Güçlü Görünüyor

K60 Pro geçtiğimiz AnTuTu’da test edildi. Telefon burada 1.35 milyon puan alarak iQOO 11 Pro’in 1,33 milyon olan puanını geçmeyi başardı. Redmi’nin rekor sonucu almasındaki temel etken telefona eşlik edecek olan büyük boyuttaki soğutma sistemi.

Soğutma sistemi ne kadar büyük ve verimli olursa, CPU o kadar fazla performans gösterebilir. K60 Pro’nun buharlaşma odasının alanı 5000 mm2’dir. Bu boyutta bir buhar odası şu ana kadar hiçbir telefonda yer almadı. Redmi K50 Gaming’deki buhar odasının alanı ile kıyaslandığında K60 Pro’daki buhar alanı yüzde 26 oranında daha büyük. Başka bir örnek daha vermek gerekirse Xiaomi 13 Pro‘daki buhar odasının alanı yalnızca 3400 mm2’dir.

Redmi K60 Pro’nun üst düzey performans sergilemesini sağlayan bir diğer detay yeni nesil bellek teknolojileri. Telefonlar, 16 GB LPDDR5x RAM ve 512 GB UFS 4.0 depolama birimine sahip olacak.

27 Aralık tarihinde tanıtılacak olan telefon 2K çözünürlük ve 120Hz tarama hızına sahip bir ekran taşıyacak. 5.000 mAh büyüklüğünde bir pille gelen telefonun arkasında üç kamera göreceğiz. Son olarak ise ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor.

Başa dön tuşu