Samsung Galaxy A54 Sızıntıları Sürüyor!

Samsung Galaxy A54 bu defa Bluetooth SIG sertifikası alırken görüntülendi. Öte yandan telefonun bazı özellikleri şimdiden biliniyor.

Samsung’un uzun süredir Galaxy A54 5G modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Hatta daha önce çeşitli sızıntı ve sertifika belgelerine konu olan telefonun birçok teknik detayı şimdiden biliniyor. Exynos 1380 işlemci, 5100 mAh pil, yeni bir 50 megapiksel ana kamera telefonda yer alması muhtemel bazı özellikleri. Samsung Galaxy A54 5G son olarak Bluetooth SIG sertifikası alırken görüntülendi.

Telefon, SM-A546V model numarasıyla Bluetooth SIG sertifika sitesini ziyaret etti. Belirtildiği gibi liste, akıllı telefonun pazarlama adını yeniden teyit ediyor ve ayrıca Bluetooth v5.3’ü destekleyeceğini ortaya koyuyor. Bu sertifika ayrıca Galaxy A54 5G’nin çıkışının yaklaştığının işareti.

Son gelişmelere bakılırsa Samsung, Galaxy A54’ü markanın en kaliteli A serisi cep telefonu yapacak. İddiaya göre Galaxy A74 5G’nin çıkış yapması beklenmiyor.

Samsung Galaxy A54 Başlıca Özellikleri

Daha öncede aktardığımız gibi Galaxy A54’e sekiz çekirdekli Exynos 1300 işlemcisi güç verecek. Yonga setinde sekiz çekirdeğinden dördü 2,40 GHz hızında, diğer dört çekirdekli ise 2.0 GHz hızında çalışıyor. İşlemcinin GPU biriminde ise Mali G68 yer alıyor.

Daha önceki veriler telefonun 6GB RAM ile çıkış yapacağını gösterdi. Bu seviyedeki bir telefonun kuşkusuz 8GB RAM seçeneği de olacaktır. Galaxy A54 5G modelinde yeni nesil 50 megapiksellik bir sensör yer alacak. Sızdırılan görseller telefonda üç arka kameranın yer alacağını gösterdi. Android 13 sürümüyle çıkış yapacak telefonda ayrıca 120Hz Full HD+ ekran, 25 watt şarj destekli 5.100 mAh pil ve ekran altı parmak izi tarayıcısı yer alacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu