Redmi K60 Ailesi için Tarih Verildi!

Redmi’nin merakla beklenen Redmi K60 serisi için tanıtım tarihi açıklandı. Android dünyasına yeni üyeler çok yakında dahil olacak.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, K60E, K60 ve K60 Pro’yu içeren Redmi K60 serisi telefonların 2022 bitmeden piyasaya süreceğini doğruladı. Bu ayın başlarında Dimensity 8200’ün piyasaya sürülmesi sırasında Redmi, bu yonga setini Redmi K60E’de kullanacağını açıklamıştı. Bu yüzden aslında bu şaşırtıcı bir haber değil.

Tanıtım için yayınlanan ekran görüntüsü, ana kamera için OIS’li üçlü arka kameraları, yanlarında karbon fiber dokulara sahip cam arkayı gösteriyor. Daha önceki söylentilere göre, K60E geçen yılki K50’nin yerini alacak, Redmi K60 K50 Pro’nun yerini alacak ve K60 Pro K50G’nin yerini alacak.

Redmi’nin genel müdürü Lu Weibing, K60 Pro’nun e-spor performansı ve amiral gemisi deneyimini entegre eden Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılmış “Performans Kralı” olarak konumlandırıldığını söyledi. Bu şirket, bunun 2023 amiral gemisine daha acımasız bir performansla meydan okuyacağını söylüyor. Ayrıca telefonun AnTuTu’da 1,35 milyondan fazla puan aldığını bildirdi.

Redmi K60

Redmi, telefonun kendi geliştirdiği ayar motoruna sahip olduğunu, kare hızının ve görüntü kalitesinin e-spor telefonlarını aştığını ve daha zengin bir amiral gemisi deneyimine sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Redmi K60’ın Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile donatılmış “en güçlü standart versiyon” olarak konumlandırıldığını söyledi. Redmi K60E, bu yıl için eklenen yeni bir model ve “ışık performansına sahip amiral gemisi” olarak konumlandırılıyor.

Redmi K60 serisi kısa süre önce Pro sürümü için 120W hızlı şarjı ortaya çıkaran 3C sertifikasını geçti ve K60 ve K60E 67W hızlı şarjı destekleyecek. Bu canavarlar 27 Aralık 2022 tarihinde anavatanı Çin’de resmi olarak tanıtılacak. Muhtemelen satışlarına 2023’ün ilk ışıklarında başlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu