Google Pixel Serisinin Geleceği Belli Oldu

Google’ın sevilen Google Pixel serisinin geleceği belli olmaya başladı. Bakalım gelecekte bizleri nasıl modeller bekliyor? İşte detaylar.

Google’ın 2023-2025 yıllarını kapsayacak olan tüm Google Pixel telefonlarının yol haritası bugün sızdırıldı. Görünüşe göre internet ve teknoloji devi önümüzdeki yıllarda karşımıza çok konuşulacak modeller ile çıkacak. Dilerseniz lafı uzatmadan Pixel serisinin geleceğine bir göz atalım.

Pixel’in serisi gelecek yıl değişecek. “Lynx” ve “Felix” kod adlı iki Pixel telefon Nisan veya Mayıs aylarında piyasaya sürülecek. “Lynx” Pixel 7a ve “Felix” Pixel Fold olarak konumlandırılacak. Raporda ayrıca içeriden biri, Google’ın Pixel 7a’nın Pixel 6a ile eşleşen 449 dolarlık fiyatını koruyacağını söylediği belirtiliyor. Sızıntılar, 7a’nın kablosuz şarja ve 90 Hz yenileme hızına sahip olacağını öne sürdü.

Ayrıca, piksel katlanabilir telefon daha önce söylentilere göre 1.799 dolardan fiyatlandırılacak ve bu da onu doğrudan Samsung’un Galaxy Z Fold serisiyle karşı karşıya getirecek. 2023’te Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu tanıtacak. Rapora göre Pixel 8 serisinde çok fazla değişiklik görmeyecek. Pixel 8 (“Shiba” kod adı) daha küçük bir ekrana ve gövdeye sahip olacak. “Husky” (Pixel 8 Pro), Pixel 7 Pro ile aynı ekrana ve ölçümlere sahip olacak. Zuma, Pixel 8 silikonunun kod adıdır. Buna Google tarafından Tensor G3 ismi verilecek.

Google Pixel

Pixel 8a’nın kod adı “Akita”. Pixel 7a satışlarına bağlı olarak plan değişebilir. Bir kaynak, Google’ın yıllık A serisi telefon lansmanlarına (iki yılda bir) geçebileceğini söylüyor.

Pixel A serisini birkaç yılda bir gelen ve mağaza raflarında kalan Apple’ın iPhone SE’si ile uyumlu hale getirecektir. Rapora göre, Pixel 7a’nın popülaritesine bağlı olarak Google, iki yılda bir A serisi lansmanlara geçebilir.

Google, Pixel 9’u 2024’te piyasaya sürecek. Bilgilere göre bu seri üç cihaz içerecek. Birincisi, Pixel 7’den biraz daha küçük olan Pixel 8’e benzer olacak vanilyalı Google Pixel 9 olacak.

“Komodo” kod adlı Pixel 9 Pro, 6.7 inç ekrana sahip olacak. İkinci Pro-level modeli “caiman”dır. 6.3 inçlik telefon, 6.7 inçlik varyantın tüm pro-level yeteneklerini içerecek. Daha küçük bir üst seviye Pixel 9 piyasaya sürülebilir. Kaynaklar bunu iPhone sürümleriyle karşılaştırdı.

Google, Apple’ın boyutlandırma planını taklit etmek istiyor. Bu nedenle Pixel 7 Pro’dan daha küçük profesyonel düzeyde bir telefona ihtiyacı var. Fiyatlandırma, adlandırma ve kullanılabilirlik bilinmiyor. “Redondo” olarak adlandırılan Tensor G4, her üç telefonda da piyasaya sürülebilir. Raporda ayrıca, katlanabilen bir cihazın 2024 için planlandığı, ancak bu konuda henüz pek bir şey bilinmediği belirtildi.

Kaynak, Google’ın 2025 Pixel yol haritasının 2023 ve 2024 girişimlerinden büyük ölçüde etkileneceğini iddia ediyor. Google, Galaxy Z Flip ile rekabet etmek için katlanabilir bir flip telefon düşünüyor. Bu yaklaşımı benimserse, ana Pixel serisinin 2025 sonbaharında katlanabilir, katlanmayan bir ana modeli ve biri daha küçük diğeri daha büyük olmak üzere iki üst seviye varyantı içerecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu