Huawei Mate 50 Pro için Dev bir EMUI 13 Güncellemesi Başladı

Huawei Mate 50 Pro için birçok yenilik ve iyileştirmenin yer aldığı EMUI 13 tabanlı bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme yaygınlaşıyor.

Huawei, amiral gemisi Huawei Mate 50 Pro ‘nun küresel versiyonu için devasa bir EMUI 13 yazılım güncellemesi sunmaya başladı.  EMUI 13.0.0.187 sürüm numarasını taşıyan yeni yazılımın güncelleme değişiklik günlüğünde birçok yenilik ve iyileştirmenin yer aldığını görüyoruz.

Huawei Mate 50 Pro İçin Dev Güncelleme

İlk olarak, güncelleme doğrudan ana ekrandan QR kodlarını taramanıza izin veren Akıllı Tarama özelliğini getiriyor. Ana ekrandayken, QR kodu simgesi görünene kadar cihazınızın arka kamerasını bir koda tutmanız yeterli. Ardından kodu taramak için arka kapağa iki kez veya simgeye dokunmanız yeterli olacak.  Bu özelliği Ayarlar > Erişilebilirlik özellikleri > Akıllı algılama > Akıllı Tarama’ya giderek etkinleştirebilirsiniz. Donanım yazılımı paketi ayrıca telefonunuzun kararlılığını daha akıcı ve daha optimize edilmiş bir performans için optimize eder.

Mate 50 Pro mükemmel bir kamera paketine sahip. Güncelleme kapsamında kamera tarafında da yine dikkat çeken gelişmeler mevcut. XMAGE görüntüleme teknolojisi ile birlikte genel kamera kararlılığı ve görüntü kalitesi iyileştiriliyor.

Bağlantı noktasında iyileştirmeler içeren güncelleme ile birlikte bazı sistem uygulamalarıyla daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlanması hedefleniyor. Oyun ve aramalarda ses kalitesinin artırılması ve Aralık 2022 güvenlik düzeltmelerini güncelleme kapsamında yer aldığını görüyoruz.

Mate 50 Pro için henüz dağıtıma sunulan güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz. Yeni yazılımın kademeli olarak sunulduğunu hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu