Elon Musk, Twitter’ın Başına Geçecek Yeterince Aptal Birini Arıyor

Elon Musk, gerçekleştirdiği anket sonrası beklendiği gibi Twitter’daki CEO görevinden istifa edecek. Yerine geçmesi için de bir aptal arıyor.

Elon Musk, geçtiğimiz gün CEO’lık görevinde kalıp kalmayacağı yönünde bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılan milyonların yüzde 57.5’i Musk’ın CEO’luk görevinden ayrılması gerektiği yönünde görüş bildirdi. Musk, anketi kaybedince nasıl bir açıklamada bulunacağı merak ediliyordu. Merak edilen açıklama için bekleyiş çok da uzun sürmedi. Sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda Musk, “yerine geçecek kadar aptal birini bulur bulmaz” istifa edeceğini söyledi.

Elon Musk, CEO’luk İçin Uygun Birini Arıyor

Twitter’ın sahibi, ayrıldığı pozisyon için zaten uygun bir aday aradığını söyledi. Elon Musk’a göre, Twitter’ın gelecekteki başkanı bu işi üstlenecek kadar “aptal” olmalı. Ayrıca milyarder, halefini seçtikten sonra gelecek planları hakkında konuştu. Yazılım geliştirme ekiplerinin liderliğini ve Twitter’ın sunucu ekiplerini devralmayı planlıyor.

Musk, Twitter’ı satın alıp başına geçtikten sonra eski çalışanların çoğunun işine son verdi. Ayrıca Twitter hesapları için ücretli doğrulama dönemini başlattı. Radikal bir diğer karar ise diğer sosyal ağlardan gelen tüm reklamları yasaklaması oldu.

Henüz teyit edilmeyen bilgilere göre Elon Musk’ın görevinden ayrılmasının asıl nedeni Tesla olabilir. Düşen hisse fiyatlarının yanında otomotiv işinin durumundan korkan Tesla yatırımcılarının Musk’a baskı yaptığı iddia ediliyor.

Başa dön tuşu