Redmi K60 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor!

Redmi’nin merakla beklenen yeni canavarları Redmi K60 serisi hakkında yeni bilgiler geldi. Bu seri piyasayı domine edebilir.

MediaTek2in Dimensity 8200’ün piyasaya sürülmesi sırasında Redmi, bu yonga setini Redmi K60E’de kullanacağını redmi olarak açıklamıştı. Sızıntıları ünlü Digital Chat Station’a göre, K60E geçen yılki K50’nin yerini, Redmi K60, K50 Pro’nun yerini alacak ve K60 Pro ise K50G’nin yerini alacak. Bu gerçi tahmin edilebilir bir şeydi. Ama asıl mevzu bu değil.

Redmi K60 serisinde oyun sürümünün yokluğuyla ilgili bir soruya yanıt olarak Redmi genel müdürü Lu Weibing; 2023’te cep telefonlarının ayrı bir oyun sürümüne gerek olmadığını ve oyun telefonlarının sonunda var olmayacağını söyledi.

Bu, mevcut amiral gemilerinin performansının ve güç tüketiminin, ayrı bir oyun sürümü modeline gitmek yerine kullanıcılara en iyi oyun deneyimini sunacağı anlamına geliyor. Redmi K50G veya Gaming Edition’ın yerini alacak Redmi K60 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ve nihai oyun performansı için geliştirilmiş bir ekran ve soğutma sistemi tarafından destek aldığı söyleniyor.

Redmi K60

Redmi K60’ın, K60E’nin yerini alacağı için selefindeki Dimensity 8100 SoC’ye kıyasla büyük bir sıçrama olan Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından destek alması bekleniyor. Bu canavarların fiyatlarının da uygun olacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu