PlayStation 5 Pro için Geri Sayım Başladı!

Sony, PlayStation 5 Pro için geri sayımı başlatmış olabilir. Son gelen bilgiler önümüzdeki yıl yeni modelin duyurulacağı yönünde.

PlayStation 5 için daha elle tutulur bir özel yapım çıkmamışken, Sony’nin konsolunu yenileceği söylentileri ortaya çıktı. 4K/60 FPS olayını yapamayan Sony, bunu PlayStation 5 Pro ile yapmak istiyor olabilir. Famitsu, Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino ile konuştu.

Gazeteciler doğrudan gelecek yıl PS5 Pro’nun olası piyasaya sürülmesini sordular. Çünkü 2023’ün sonunda mevcut PS5 üç yaşında olacak. Hatırlayacağınız üzere PS4’ün piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra PS4 Pro piyasaya sürüldü.

Hideaki Nishino bu konuya doğal olarak kaçamak cevap verdi. Hideaki Nishino yaptığı açıklamasında; “2022 mali yılının sonunda toplam satışlar 37 milyon adedi aşacak ve bunun platform için çok önemli bir zaman olacağına inanıyoruz. Ayrıntılar hakkında şimdi konuşamam ama umarım gelecek yılı dört gözle beklersiniz.” ifadelerini kullandı.

PlayStation 5 Pro

Muhtemelen 2023 yılının sonlarına doğru PS5 Pro duyurulacak ve 2024 yılında satışa sunulacağı açıklanacak. PC tarafında ekran kartlarının bir anda seviye atlaması yine konsolların bir tık geride kalmasına neden oldu. Sony’nin PS4 için de oyun çıkartma sevdasından dolayı PS5’in tam gücünü göremeden PS5 Pro ile tanışacağız gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu